Víťaz šachového Grand Prix z Novoti

Novoť - Máme medzi sebou talenty a ani o tom nevieme. V pošte som našiel žiadosť o zverejnenie dvoch článkov na našej stránke. Oba sú podpísané skratkou kcj a jeden lepší, ako druhý. Oba uverejňujem bez úprav.


Víťaz šachového Grand Prix z Novoti

Celoročné úsilie mládeže v súťaži GPX našlo na konci tohto víkendu rozuzlenie vo finálovom republikovom kole v Topoľčanoch.

GPX mládeže je hlavná šachová súťaž pre deti na Slovensku. Ročne sa jej zúčastní takmer 1400 detí, aby odohrali neuveriteľných 100 turnajov. Cez základnú časť a semifinále postúpi do finále len 10 najlepších z celého Slovenska v kategóriách chlapcov do 8, do 11 a do 14 rokov.

Tak sa aj stalo a 60-tka najlepších od Humenného až po Bratislavu sa zišla 18. júna v nedeľu v topoľčianskom Dome kultúry. Z organizačného hľadiska sa organizátori snažili hráčom, čo najviac spríjemniť podmienky na hru. Chlebíčky a nápojový režim striedala prestávka na obed a samostatné hracie stoly pomáhali tým najmenším sústrediť sa čo najviac na vlastnú partiu a neodbiehať pozornosťou k iným šachovniciam.

Po zvládnutí základnej časti a semifinále sa tak na turnaji stretli skutočne tí najlepší a istým spôsobom tak bol každý z nich už víťazom. To si samozrejme zaslúžilo ocenenie a motiváciu do ďalšieho snaženia. Z toho dôvodu ani jeden účastník neodišiel domov s prázdnymi rukami - pre každého bola prichystaná vecná cena podľa vlastného výberu a účastnícky diplom.

Za mnohé boli najzvučnejšími slová poďakovania zo strany rodičov na vôbec organizáciu podobného súťaženia, kde patrí najväčšia pocta Rastislavovi Diviakovi ako spoluautorovi tejto myšlienky a predsedovi komisie pre mládežnícke podujatia pod zastrešením šachového zväzu.

Adam Šustek získal 1.miesto v kategórií do 11 rokov.

GRATULUJEME!!!!!

(kcj)
Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál