Pohár OFZ zdvihli nad hlavu chlapci z Novote

Rabča - V športovej hale sa uplynulý víkend konal už 16. ročník turnaja o pohár Predsedu Oravského futbalového zväzu (OFZ). Naši mládežníci v ňom zaznamenali výrazný úspech, keď nenašli premožiteľa a získali cennú trofej.


V športovej hale sa uplynulý víkend konal už 16. ročník turnaja o pohár Predsedu Oravského futbalového zväzu (OFZ). Niesol sa v priateľskom a herne vyrovnanom duchu. Domáci usporiadatelia pripravili výborné prostredie, v ktorom svoje umenie predvádzali nádejné oravské hviezdy. OFZ sa po prvýkrát rozhodol hrať systémom každý s každým, pričom turnaja sa mohli zúčastniť iba družstvá z našich súťaží. Od prvého zápasu bolo zrejmé, že o víťazstvo v turnaji sa bude bojovať do posledného kola. V dôležitom zápase Novote s Rabčou sa zrodila remíza 1:1. V ďalšom zápase domáce družstvo prekvapujúco prehralo s Oravskou Polhorou a bolo po nádeji na celkový triumf. Náplasťou bolo aspoň konečné druhé miesto. Víťazstvo si vybojovali mládežníci z Novote, ktorí v poslednom zápase zdolali Hruštín 4:2. Tretie miesto obsadila Nižná a na ďalších priečkach skončili Hruštín a Oravská Polhora.
Najlepším strelcom turnaja bol Michal Ferneza z Rabče. Po jednohlasnej dohode vedúcich družstiev sa najužitočnejším hráčom turnaja stal Jakub Nevedel z Oravskej Polhory a najlepším brankárom Mário Mikolajčík z Novote.
Veľké poďakovanie patrí predovšetkým domácim usporiadateľom z Rabče. V neposlednom rade patrí vďaka všetkým zúčastneným, ktorí prispeli ku kvalite turnaja.

Výsledky

Hruštín – Nižná 0:1 R. Prát,
Or. Polhora – Novoť 0:2 M. Srogoň 2
Hruštín – Rabča 3:6 M. Hutila 2, A. Očkaják – M. Ferneza 2, A. Brišák, M. Palider, F. Bandík, vlastný
Or. Polhora – Nižná 0:1 L. Labdík
Novoť – Rabča 1:1 Š. Bolek – M. Ferneza
Hruštín – Or. Polhora 8:1 A. Jurovčík 3, T. Zemeník 2, A. Očakaják 2, M. Hutila, L. Kaprálik – M. Katrák
Novoť – Nižná 5:0 S. Bolek 2, J. Durčák, A. Kovaľ, T. Šustek
Rabča – Or. Polhora 1:2 M. Ferneza – M. Katrák, J. Nevedel
Hruštín – Novoť 2:4 A. Očkaják, M. Hutila – M. Srogoň 3, P. Súkeník
Rabča – Nižná 6:1 M. Ferneza 5, A. Brišák – L. Labdík

Článok prevzatý z: https://nasaorava.sme.sk/c/20459848/pohar-ofz-zdvihli-nad-hlavu-chlapci-z-novote.html


Horný rad zľava: Jakub Durčák, Šimon Bolek, Jozef Durčák, Filip Durčák, Matej Jakubjak
Dolný rad zľava: Richard Vojtkuliak, Andrej Kovaľ, Marko Srogoň, Mário Mikolajčík, Tadeáš Šustek, Jozef Murín, Peter Súkeník
Tréner: Maroš Marek

Pre zväčšenie klikni na foto

Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál