V Novoti aj postupové kolo

Novoť - V nedeľu 16. júna 2013 sa na futbalovom ihrisku uskutoční okresné kolo súťaže Dobrovoľných hasičských zborov okresu Námestovo, ako aj postupové kolo na krajskú súťaž mužov a žien. Predstavia sa najlepšie družstva z celej Oravy v požiarnom útoku a v štafete.


Prvý krát v novodobej histórii do Novoti zavítajú súťažne družstva z celého okresu ako aj víťazi okresných kôl z okresu Tvrdošín, kde sú víťazmi muži z Liesku A a ženy z Podbieľa, okres Dolný Kubín budú reprezentovať muži z Istebného a ženy z Chlebníc.

V našej obci očakávame dve desiatky hasičských automobilov a vyše tristo súťažiacich hasičov. Pozvanie prijali aj hasiči z Ujszol a družobnej gminy Suszec, ktorí do Novoti posielajú dobrovoľných hasičov z obce Mizerov.

V nedeľu od 11,00 hod bude miestne ihrisko patriť hasičom, ktorí sa tešia na to, že ich prídete povzbudiť čo v najväčšom počte a spolu s domácimi hasičmi spoločne oslávime 80. výročie založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Novoti.Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál