Na známosť sa všetkým dáva, naše stromy čaká sláva!

Novoť - Tento rok nadácia Ekopolis vyhlásila už desiaty ročník celoslovenskej ankety Strom roka. Cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy. Pomôžte nám nominovať kandidáta aj z Novote.


Čo k tomu treba? Poobzerať sa dookola, zaspomínať, možno sa prejsť a potom sa nám ozvať. Stačí nájsť strom, ktorý je niečím výnimočný, zaujímavý. Stromy, ktoré sa zúčastnili minulého ročníka si môžete pozrieť na stránke http://www.ekopolis.sk/programy/grantove-programy/strom-roka.html.

Ak by ste sa náhodou pýtali, k čomu to je dobré, máme pre vás pár odpovedí.
Umiestnené stromy vyhrávajú profesionálnu ošetrenie. Ten víťazný sa zúčastní súťaže o európsky strom roka. Obec získa príležitosť zviditeľniť sa. A vy si možno viac začnete všímať aké pekné sú stromy vo vašom okolí. Mnohé z nich sú oveľa staršie a budú vedľa nich chodiť ešte aj vaše vnúčatá, zaslúžia si to.
Svoje návrhy nám posielajte prosím na emailovú adresu info@oztrik.sk, alebo vyplňte formulár na stránke http://www.oztrik.sk/novinky/strom-roka-2012/. Poteší nás fotka, príbeh, história, čokoľvek Vás napadne. Na každý jeden strom sa pôjdeme samozrejme pozrieť aj my. Ozvite sa nám prosím čím skôr, najneskôr do 23.5.2012.
Ďakujeme!

Združenie TriK

Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál