Matej Paták v seniorskej reprezentácii SR

Sofia - Slovenská volejbalová reprezentácia hrala na turnaji v Sofii o účasť na olympiáde v Londýne. Jediným nováčikom v dvanásťčlennej nominácii bol odchovanec novotského volejbalu Matej Paták.


Priaznivcov novotského volejbalu, ale tiež každého hrdého Novoťana musí tešiť, že jediným nováčikom v dvanásťčlennej nominácii trénera Štefana Chrtianskeho bol odchovanec novotského volejbalu Matej Paták. Svoju premiéru zvládol veľmi dobre a zmienka o jeho výkone sa objavila vo viacerých internetových médiach spoločne so zmienkou o našej obci, ku ktorej sa Matej naďalej hlási a robí jej tak výborné meno. Dvadsaťjedenročný Matej je zároveň jediným hráčom zo slovenskej extraligy, ktorý si vybojoval miesto v nominácii na tento turnaj roka.
Reprezentačnú premiéru zažil v prípravnom zápase pred turnajom oproti domácemu Bulharsku. Pre volejbalových znalcov stojí za zmienku fakt, že svoj prvý bod v slovenskej reprezentácii Matej získal zablokovaním Mateja Kazijského - veľkej hviezdy svetového volejbalu.

Následne si novotský odchovanec pripísal aj ostrý štart v kvalifikačnom zápase proti jednému z najlepších tímov sveta - Taliansku, kde napriek prehre slovenského tímu nesklamal a jeho "pozitívne momenty" vyzdvihuje aj portál sme.sk, ktorý v článku o zápase s Talianskom pridáva aj krátky rozhovor.
Matej aktuálne hrá slovenskú extraligu v drese slovenského majstra - VKP Bratislava. Medzičasom prešiel z pôvodnej pozície nahrávača na post smečiara.

Adresy niektorých článkov:
http://www.svf.sk/Default.aspx?CatID=724&NewsID=6913

http://sport.sme.sk/c/6372660/taliani-rychlo-ukoncili-sen-volejbalistov-o-olympiade.html

Rozhovor s Matejom Patákom (video):
http://www.youtube.com/watch?v=olf4jQr-W_U&feature=player_embedded

Matejovi ďakujeme za šírenie dobrého mena Novote a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére.


Ján Mikolajčík, miki1@post.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál