Aj takýto bol náš máj

Novoť - Akcie v ZPS a DSS Novoť v mesiaci máj


Dňa 26. mája sa v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Čadci – Žiarec uskutočnil 2. ročník Stolnotenisového turnaja seniorov. Celkove sa tejto akcie zúčastnilo 72 klientov z ôsmych zariadení. Na tomto podujatí nás reprezentovali: Vladimír Vangel, Miroslav Babík a Emília Černáková.
Konkurencia medzi jednotlivými hráčmi bola veľmi silná. Každý sa snažil vyhrať najviac zápasov. Spomedzi našich hráčov Vladimír Vangel sa celkove umiestnil na peknom 2. mieste a získal pohár a diplom. Emília Černáková, ako jediná žena na tejto súťaži zabodovala dvakrát. Miroslav Babík vyhral jeden zápas. Na tvárach súťažiacich bolo vidno veľkú radosť z toho, že podali veľmi dobré výsledky.

Dňa 25. mája 2011 sa klienti z nášho zariadenia zúčastnili tradičnej opekačky, ktorá bola výnimočná aj vďaka našim „priateľom“ sponzorom, ktorí spestrili náš jedálniček dobrou slaninou a výbornými nápojmi. Opekali sme v prekrásnom prostredí na začiatku obce, vedľa žblnkotajúcej riečky. O „dobrú muziku“ sa postaral spev vtáčikov.

Z príležitosti „Dňa matiek“ a „Dňa otcov“ sa 30. mája 2011 uskutočnilo spoločenské posedenie. S kultúrnym programom a malou pozornosťou našich klientov potešili žiaci z tunajšej školy.

Najkrajší mesiac v roku bol zakončený váľaním mája. Veľa zvedavcov sa prišlo pozrieť, ako sa im ho podarí bezpečne zvaliť tak, aby sa nikomu nič nestalo. K dobrej nálade prispeli ľudové piesne. Pritom si mnohí zaspomínali na svoje detstvo vo svojich rodiskách.


0608


0609


0610


0611


0612


0613


0614


0615


0616


0617


0618ZPS a DSS Novoť, ddnovot@vuczilina.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál