Novotskí volejbalisti opäť úspešní

Novoť - Odchovanci nášho novotského volejbalu robia dobre meno svojej obci aj za jej hranicami. Najúspešnejším volejbalistom v histórii novotského volejbalu je bezpochyby Matej Paták.


Matej Paták v sezóne 2009/10 pôsobil ako hráč juniorského tímu RWE Brno a získal so svojim družstvom titul majstra Českej republiky. Matej sa zúčastnil spolu s Jánom Námešanským aj na Akademických majstrovstvách sveta v plážovom volejbale v tureckej Alanyi. Vyjadrenie trénera Petra Vargu: „Na chlapcoch bolo vidieť, že nemali spolu veľa odohraté. Od zápasu k zápasu sa však zohrávali, zlepšovali a kvalita ich hry stúpala. V skupine prehrali s lepšími súpermi a boli z toho sklamaní, pretože čakali od seba viac. Jednoznačne bolo vidieť známky nezohratosti, pretože veľa tréningov na piesku spolu neabsolvovali a príprava na turnaj bola kratšia. Po zápasoch v skupine však odohrali veľmi kvalitné súboje v pavúku na dve prehry. Zvíťazili nad Číňanmi a po veľmi dobrom výkone prehrali s Brazílčanmi. Môžu však byť spokojní. Mužský pavúk bol veľmi vyrovnaný, o čom svedčí 17. miesto českej dvojice Dumek, Tichý, ktorí nedávno v Badene vyhrali turnaj Stredoeurópskej zóny (MEVZA) a boli najväčšími favoritmi turnaja. Nakoniec skončili až za našimi chalanmi, ktorí obsadili 13. miesto."

Ďalší úspech zaznamenala Zuzana Veselovská po dvoch 3 miestach na kvalifikačných turnajoch v beach volejbale v kategoriach U 18 a U 20 západoslovenského kraja postúpila spolu s P.Mikulajovov na celoslovenskú súťaž kde v U18 skončili na 4 mieste a v U20 na 9 mieste.

Našim odchovancom blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v sezóne 2010/2011.

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál