M. Mikolajčík vedie tabuľku strelcov

Novoť - Naši futbalisti odohrali ďalší zápas na domácej pôde a zo Zubercom a po dobrom výkone najmä v prvom polčase vyhrali zaslúžene 5:1. Miroslav Mikolajčík tri krát skóroval a s náskokom vedie tabuľku strelcov I. triedy.

Už v 6 minúte sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval J. Godíš, i keď prvú strelu mu brankár vyrazil, ale druhý krát sa nemýlil a viedli sme 1:0. O päť minut neskôr strelou po zemi z poza šestnástky zvyšuje M. Mikolajčík na 2:0. V 19 minúte Ľ. Jašica krásnou prihrávkou našiel opäť M. Mikolajčíka a ten upravuje na polčasových 3:0. Hrala sa 50 minúta, keď M. Mikolajčík za stredovou čiarou prebral loptu, prekľučkoval sa pred brankára hostí a opäť prízemnou strelou popod neistého brankára zvyšuje na 4:0. O dve minúty neskôr T. Hollý strieľa tesne vedľa. V 64 minúte naša nová brankárska posila Hvôľka podbehol loptu a hostia znižujú na 4:1. Potom chlapci poľavili vo veľmi dobrom výkone a na ihrisku vznikla nervozita na čo doplatil Ľ. Jašica, ktorý po druhej žltej musel opustiť ihrisko. Naši teda dohrávali desiati, ale v 71 minúte J. Godíš mohol zvýšiť keď jeho delovka skončila tesne nad brvnom. Bodku za zápasom dal v 90 minúte Nodžák, ktorý dobehol zlú prihrávku brankára hostí a uzavrel skóre na konečných 5:1. Po tomto kole nenastanú na čele tabuľky žiadne zmeny a naši chlapci budú naďalej na tretej priečke nakoľko favorizovaná Nižná zdolala Veličnú 2:0 a Žaškov vyhral kontumačne 3:0 nakoľko Lokca do Žaškova nepricestovala. V susedskom derby Sihelné remizovalo s Rabčou 2:2. Opäť sa nedarilo Zákamennému, ktoré podľahlo Zubrohlave 6:2. Oravská Poruba zdolala Bobrov 4:1 a O. B. Potok len tesne vyhral nad Vavrečkou 1:0 /neoverené výsledky/