Krajské kolo vo volejbale žiakov ZŠ

Žilina - V dňoch 7. a 8. apríla sa uskutočnilo krajské kolo vo volejbale žiačok a žiakov ZŠ. Oboch súťaží sa po víťazstvách v regionálnych kolách zúčastnili aj žiaci našej školy a po výborných výkonoch dosiahli historické umiestnenia.


Dievčatá skončili na 3. mieste a chlapci dokonca bojovali s domácou Žilinou o postup na majstrovstvá Slovenska!


Dievčatá vstúpili do turnaja víťazstvami 2:0 nad Martinom a nad Kysuckým Novým Mestom, keď prevýšili súperky vo všetkých činnostiach. Potom už nestačili na Liptovský Hrádok a Žilinu a prehrali zhodne 0:2, aj keď s domácimi zohrali vyrovnaný zápas.

Konečné poradie:
1. Žilina
2. Liptovský Hrádok
3. Novoť
4. Martin
5. Kysucké Nové mesto

Zostava: Barbora Dopaterová, Eliška Veselovská, Ľubomíra Mikolajčíková, Alžbeta Judiaková, Mária Subjaková, Ivana Jakubjaková, Magda Kovalčíková, Denisa Blahútová, Martina Dopaterová, Ivana Vojtkuláková.


Chlapci podobne vyhrali v prvých dvoch stretnutiach s Kysuckým Novým Mestom a Ružomberkom 2:0, keď nedali súperom žiadnu šancu na lepší výsledok. V poslednom zápase s favorizovanou Žilinou prvý set nezvládli hlavne psychicky a jasne prehrali. Avšak v druhom sete zahrali výborne a vyrovnali na 1:1. Aj v tajbrejku sme viedli ešte 8:6, potom sa stav vyrovnal na 10:10, ale koncovka setu patrila súperovi, ktorý sa radoval z víťazstva 2:1 a z postupu na majstrovstvá Slovenska.

Výsledky zápasov:
Kysucké Nové Mesto - Novoť 0:2 (13:25, 8:25)
ZŠ Bystrická Ružomberok - Novoť 0:2 (20:25, 16:25)
ZŠ Martinská Žilina - Novoť 2:1(25:11, 18:25, tajbrejk 15:10)

Konečné poradie:
1. Žilina
2. Novoť
3. Ružomberok
4. Kusucké Nové Mesto

Zostava: Anton Pilšák, Lukáš Smolár, Patrik Jašica, Ján Hablák, Jakub Gruchala, Jakub Serdel, Adam Žatkuľák, Joachim Kondela, Daniel Mikolajčík, Tomáš Jašica, Matej Zavoďančík, Dominik Sumega.


Na záver je potrebné poďakovať chlapcom i dievčatám za vzornú reprezentáciu školy, obce i Oravského regiónu, ďalej trénerom Štefanovi Veselovskému, Mgr. Ľubošovi Patákovi i Mgr. Jozefíne Mikolajčíkovej, ktorá viedla dievčatá v predošlých rokoch v Mini–maxe a aj rodičom žiakov za ich podporu a pochopenie.
Vedenie školy

Srdečne blahoželáme!Daniel Mikolajčík, dhiki@azet.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál