Hetrik Jana Godiša

NOVOŤ - V nedeľu pokračovali okresné súťaže vo futbale. Muži privítali na domácej pôde Brezu a porazili ju rozdielom triedy 6:1, vyhrali aj dorastenci s Or. Polhorou 4:2.


V Novoti sa hral za príjemného jesenného počasia a početnej diváckej kulisy slušný futbal o čo sa postaral aj nenápadný rozhodca p. Adamus.

Ako prví začali útočiť hostia, ale prvú strelu poslal na súperovu bránu T. Hollý, ale jeho prízemná strela išla tesne vedľa, hneď z protiútoku hostia prekonali nášho brankára, ale Zmoray vykopáva z bránkovej čiary. V 37. minúte sa prekľučkoval J. Godíš, položil si aj brankára a otvoril skóre. O tri minúty neskôr sa T. Zavoďančík prekľučkoval až do súperovej šestnástky, prihral J. Godišovi, ale ten posiela loptu tesne vedľa. v 47 minúte hostia urobili chybu v obrane a T. Hollý zvyšuje na 2:0. V 60 minúte naši chlapci vyšachovali obranu hostí a T. Holý nekompromisne triafa súperovu bránu. O tri minúty neskôr J. Godíš prehadzuje brankára a od žrde končí lopta opäť v sieti. Domáci hneď po rozohratí stratili loptu M. Mikolajčík peknou prihrávkou nachádza J. Godiša a ten dosahuje hetrik. Z ojedinelých útokov v druhom polčase sa hostia vybrali na polovicu domácich, my robíme chybu v obrane a hostia znižujú na 5:1. No už o minútu J. Godíš posiela loptu do 16- tky a Nodžák upravuje na konečných 6:1.

Ostatné výsledky: Zuberec – Nižná 2:1, O.B. Potok – Sihelné 2:3, Zubrohlava – Krivá 2:0, Veličná – Klin 0:1, Bobrov – Vavrečka 0:2. Lokca – Or. Poruba 2:2.


Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál