Úspechy i neúspechy našich volejbalistov

NOVOŤ - Skončila sa volejbalová sezóna počas ktorej si úspešne počínali najmä naše dievčatá a odchovanec nášho volejbalu Matej Paták, ktorý sa spolu s Matejom Hukelom stali víťazmi prestížnej majstrovskej súťaže v plážovom volejbale 02 ELITE BEACH TOUR 2009.


Medzi našich najlepších volejbalistov bezpochyby patrí Matej Paták, ktorý dva roky hrával ligový volejbal v Žiline a teraz pôsobí v českej juniorskej lige v Brne. Spolu so svojim kolegom Matejom Hukelom prvýkrát vyhrali sériu majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, ktoré sa uskutočnili v Spišskej Novej Vsi.
Oproti predchádzajúcemu ročníku si o dve priečky polepšila aj naša dvojica dievčat /I. Patáková, Z. Veselovská/ v MiniMaxVolley, ktorá v Košiciach obsadili konečné 10. miesto, keď prehrali s dievčatami z Bratislavy, Žiliny a Nového Mesta nad Váhom zhodne 1:2, porazili však Košice 2:1. Postúpili do semifinále, kde zdolali Bratislavu 2:0, prehrali však s Nitrou 0:2 a z možného 5. miesta ich vyradili dievčatá zo Zvolena. Je ale potešiteľné že dokázali poraziť celkového víťaza z Košíc.
Družstvo našich dievčat /kadetky/ bude v tejto sezóne hrať krajskú súťaž, ženy sa budú pokúšať o postup v okresnej súťaži.
Najhoršie dopadol mužský volejbal, ktorý v roku 2007 patril medzi najlepšie na Slovensku. I keď v poslednej sezóne sme sa v I. lige zachránili, chlapci v tomto ročníku túto ligu hrať nebudú. Ako nám prezradil tréner novoťských volejbalistov Mgr. Ľuboš Paták viacerí kvalitní hráči po ukončení štúdia začali pracovať a na tréningoch a zápasoch sa nemôžu zúčastňovať a je na škodu že domácich volejbalistov na túto kvalitnú súťaž nemáme. Omladené a ambiciózne družstvo bude však hrať okresnú volejbalovú súťaž mužov. Chcem v závere podotknúť, že liga v Novoti sa nebude hrať kvôli nezáujmu obce, nie k vôli nezáujmu trénera, nezáujmu sponzora /hlavným sponzorom bol COLORSPOL Novoť/, ktorému treba poďakovať že dokázal dva roky túto náročnú finančnú situáciu riešiť, ale ligový volejbal sa nebude hrať len a len pre nedostatok kvalitných hráčov. Uvidíme však okresnú súťaž v ktorej budeme našim chlapcom držať palce.


Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál