Potešili žiaci a gól dorastenca Zavoďančíka

NOVOŤ - Dnes všetky naše futbalové kolektívy hrali na domácej pôde. Potešili najmä žiaci, ktorí zdolali rovesníkov z Hruštína 5:0, dorastenci prehrali so svojim rivalom zo Sihelného nešťastne 2:3 a muži remizovali s Brezou 2:2.


Muži: V priemernom zápase upútal divákov len prvý polčas, kde obe mužstva sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 10 minúte po autovom hode domáci brankár Kormaňák urobil chybu a hostia viedli 0:1, no o minútu neskôr hosťujúci brankár Račák taktiež chybil a T. Hollý upravuje na 1:1. Pri domácich stála šťastena už v 14 minúte, keď hostia štyrmi strelami po sebe neprekonali domáceho brankára. V 22 minúte M. Mikolajčík išiel sám na brankára, ale trafil presne do jeho nôh. V 40 minúte vypadla domácemu brankárovi lopta a Maťovčík upravuje na 1:2, o tri minúty neskôr po pekne zahratom kope presne umiestnenou hlavičkou upravuje Nodžák na 2:2. V druhom polčase mali hru v rukách domáci, hostia len bránili a sporadicky zaútočili. V 52 minúte M. Mikolajčík sa ocitol sám pred brankárom hostí, ale stojacu loptu na päťke mu súperova obrana odkopla, o 10 minút J. Godíš z 5 metrov posiela loptu nad šibenicu a výsledok nezmenila ani výborná strela T. Holého v 89 minúte zápasu, ktorá išla tesne okolo ľavej tyče brankára hostí. Domáci si víťazstvo za predvedenú hru zaslúžili, ale šťastnejší s remízou z Novote odchádzali hostia, ktorí svojou bojovnosťou túto ubránili.

Dorastenci po vyrovnanom výkone podľahli Sihelnému 2:3. Zavoďančík sa blysol ukážkovou strelou takmer zo 40 metrov, ktorá znamenala vyrovnánie na 2:2, ale chlapci tento výsledok s kvalitným súperom zo Sihelného neudržali keď v závere zápasu inkasovali nešťastný gól.

Žiaci prekvapili , keď rozdielom triedy porazili Hruštín 5:0.

Naši muži v nedeľu cestujú na horúcu pôdu do Or. Poruby, ktorá ašpiruje na postup a hrá sa už o 15.00 hod, /rozhoduje Matejčík,Martvoň, Ďubek/ ale prekvapujúco prehrala v Dlhej 2:1, Krivá si poradila s O. Podzámkom 3:2 a len Vavrečka vyhrala doma s Leštinami 4:0. Prekvapil Bobrov vo Veličnej kde vyhral 2:3 a Lokca podľa predpokladu doma porazila Rabču 2:1. V susedskom derby Klin remízoval so Zubrohlavou 0:0 nuž pred nasledujúcim kolom je to v I. triede pre diváka i mužstva pekne zamotané.Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál