Vyhrali sme prvý zápas sezóny

NOVOŤ - Naši volejbalisti nastúpili na domácej pôde proti Banskej Štiavnici, ale podarilo sa im vyhrať len jeden zápas 3:1, v druhom prehrali zhodne 1:3.


Banská Štiavnica bola pred zápasom podobne ako naši volejbalisti „na chvoste“ tabuľky a prípadná výhra oboch zápasov by jedného z nich posunula vyššie, no naši vyhrali len jeden zápas a ostávame aj po tomto kole poslední v tabuľke. Naši chlapci v prvom zápase opäť v oklieštenej zostave a bez kapitána družstva Romana Vrabčeka nezačali zle, hneď prvý set sme vyhrali tesne 27:25, ale ďalšie tri sme nešťastne prehrali /16, 16, 18/.

Na druhý zápas sme nastúpili s cieľom uhrať dobrý výsledok a to sa začalo dariť hneď v prvom sete, ktorý sme presvedčivo vyhrali 25:9, no hneď druhý sme prehrali 25:17, ale naši chlapci dokázali že volejbal hrať vedia a zvládli posledné dva sety /17, 16/.

Opäť sa ukázalo, že kvalitný ligový volejbal sa nedá hrať bez pravidelného tréningu, ani so zranenými hráčmi a to je momentálne najväčší problém novoťského volejbalu. Naši chlapci o týždeň cestujú na horúcu pôdu do Prešova, ktorý vlani v extralige skončil na striebornej priečke za Humenným, ale v Starej Ľubovni prekvapujúco jeden zápas prehrali 2:3 a druhy vyhrali 3:0. Nemýlila sa Revúca, ktorá zdolala Detvu dva krát 3:1 a Sobrance s Vranovom si delili body ako Novoťania /3:1 a 1:3/


Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál