Nezopakovali sme dobré výsledky

Novoť - Novoťania v predohrávke jarného kola len remizovali s Dlhou 1:1, žiaci zdolali svojho rivala zo Sihelného 3:0, dorastenci mali voľno.


Prvý polčas sa hral futbal medzi šestnástkami a viac sa kartovalo, ako hralo, nakoľko hostia prišli do Novote s tvrdou hrou, čo sa im aj darilo praktizovať. Prvú šancu mali hostia už v 3. minúte, keď peknú strelu Jendrišek poslal tesne vedľa tyče brankára Kormaňáka. O päť minút neskôr skóroval J. Godíš, ale rozhodcovia pre údajný ofsajd tento neuznali. V prvom polčase mali ešte vyložené šance Kojdiak, Ľ. Mikolajčík a niekoľko ich spálil Š. Jašica, ktorý vystriedal zraneného Š. Floreka, ale polčas skončil bez gólov.
V druhom polčase naši chlapci začali aktívnejšie a opäť Š. Jašica už v 48 minúte mohol skórovať, ale veľmi dobre chytajúci brankár hostí jeho strelu likviduje. O 10 minút neskôr vystrelil peknú strelu Ľ. Mikolajčík, brankárovi lopta vypadla a teraz sa už Š. Jašica nemýlil a nechytateľnou strelou otvára skóre zápasu. Novoťanov gól povzbudil a zlepšili hru, ale v 70 minúte po našom rohovom kope sme nezvládli situáciu v súperovej 16 – tke, hostia posielajú loptu na útočníka Jendrišeka, ten sám pred brankárom sa nemýlil a Dlhá vyrovnáva na 1:1. I keď hostia hrali od 73 minúty bez vylúčeného Hamera ubránili remízu a odchádzali z Novote spokojní.

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál