Deti sa modlili za pokoj

NOVOŤ - „Milión detí sa modlí ruženec“ taký má názov celosvetová akcia, ktorú podporuje katolícka nadácia Kirche in Not (Cirkev v núdzi). V sobotu 18. októbra o 9. hodine sa do nej zapojili aj deti z našej farnosti.


Táto modlitba by mala „v srdciach ľudí vzbudiť a posilniť želanie modliť sa za pokoj - za pokoj v srdciach ľudí, v rodinách, v krajine a na celom svete,“ oznámila nadácia, ktorá podporuje túto akciu v Nemecku aj v iných krajinách.

Detský ruženec vznikol v roku 2005 v hlavnom meste Venezuely v Caracase. Pri modlitbe ruženca, ktorý sa modlili deti, mali všetci prítomní zvláštnu skúsenosť prítomnosti Panny Márie.

„Predstaviť si, že keď sa milión detí modlí ruženec, zmení sa svet...“, povedala jedna zo žien, ktoré pri tom boli. To vyplývalo z výroku svätého pátra Pia: „Keď sa bude milión detí modliť ruženec, tak sa svet zmení.“ Takto dostala táto iniciatíva svoj názov. Katolícka rada laikov, ktorú založila Biskupská konferencia Venezuely sa tejto akcie chopila. Internetová stránka hnutia Schönstatt, ktorého členka Teresa Blumers priniesla túto akciu do Nemecka, opisuje prvú realizáciu tejto akcie v roku 2006 vo Venezuele nasledovne: „Dňa 18. októbra 2006 o 9.00 hod. sa svet na okamih zastavil: sály, školské dvory, námestia, kaplnky, svätyne, detské nemocnice, farské kostoly, sirotince, materské škôlky – kdekoľvek boli deti bez výnimky. S vierou a radosťou sa tieto deti modlili za všetkých bez rozdielu. Ján Pavol II. opakovane upozorňoval na ruženec ako nástroj pokoja vo svete a v rodinách. Tu to bolo naozaj cítiť.“

Minulý rok sa v Berlíne zišlo 500 detí z mnohých národov aj so svojimi rodičmi o 16.00 hod. v Kostole sv. Šebastiána na námestí Gartenplatz v berlínskej štvrti Wedding, aby sa na pozvanie Chorvátskej katolíckej misie spoločne a vo viacerých jazykoch pomodlili ruženec. Všetky zahraničné misie, farské spoločenstvá, katolícke školy a materské škôlky boli aj tento rok pozvané k účasti na tomto 5. medzinárodnom ruženci detí.
www.kirche-in-not.de

Galéria k článku

Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál