V sobotu na ligový volejbal

Novoť - V sobotu začína I. volejbalová liga mužov. My na domácej palubovke privítame tradičného súpera zo Sobraniec a dvojzápas začína o 11:00 hod.


Po vlaňajšom úspechu, keď sme skončili na 5. mieste začínajú Novoťanom pribúdať vrásky. Pred sezónou ešte kompletne netrénovali, Jakub Paták je dlhodobo zranený, z kolektívu odišiel do Brna Dušan Hupka a niektoré vlaňajšie opory, ktorými boli najmä študenti ukončili štúdia, začali pracovať a na volejbal neostáva čas. Vlani do extraligy postúpila Hriňová, preto tohto roku sa s ňou nestretneme, zo súťaže vypadla Šaca, ale s prekvapením sa do súťaže neprihlásil Bardejov a Spišská Belá, tie nahradia Stará Ľubovňa, Banská Štiavnica a Prešov.
Vlani sme na vlastnej palubovke zdolali Sobrance 3:0 a 3:1 a dúfajme že aj tohtoročný vstup do novej sezóny bude úspešný a to by bola výzva aj pre ostatných mladých športovcov ktorí sa venujú, alebo chcú venovať volejbalu rozšírte našu základňu a príďte si zahrať do Novoti ligový volejbal a vzorne reprezentovať nie len Novoť, ale aj celú Oravu

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál