Historické víťazstvo Novoťanov

Novoť - Čo sa podarilo v nedeľu naším futbalistom to nepredpokladal ani najväčší optimista, ba neverili tomu ani masmédia či futbalové kluby. Novoť deklasovala v histórii najvyšším výsledkom Lokcu 7:0, žiaci porazili Klin 2:0 a vedúce mužstvo v súťaži dorastencov z Dlhej na zápas do Novoti nepricestovali.


Hostia pricestovali do Novote s jasným cieľom vyhrať, ale už v 10 minúte po dobre rozohratom rohovom kope L. Jašicu, im to prekáža Nodžák, ktorý hlavou otvára skóre. V 22 minúte brankár hostí Hvoľka urobil chybu, ktorú trestá Ľ. Jašica a hlavičkou cez vybiehajúceho brankára upravuje stav na 2:0. O desať minút neskôr spálil najväčšiu šancu hostí Kormaňák, ktorý strieľa tesne nad bránu domáceho Boleka. v 35 minúte Ľ. Mikolajčík z pokutového kopu s poza hranice šestnástky strelou k ľavej žrdí nedáva šancu brankárovi hostí. O päť minút neskôr s chuťou a veľmi dobre hrajúci Kojdiak po perfektnej prihrávke uzatvára skóre I. polčasu na 4:0. Päť minút po začatí II. polčasu opäť krásnym prehodením brankára Kojdiak zvyšuje skóre domácich. Najväčšiu šancu hostí spálil v 58 minúte Bombjak, keď z metra netrafil bránu, ale strieľa tesne vedľa. Hneď z protiútoku Nodžák našiel voľného Godiša a ten zvyšuje na 6:0. Desať minút pred koncom debakel hostí zavŕšil Ľ. Mikolajčík, keď kapitán domácich ľavačkou poslal strelu k ľavej tyči brankára hostí a uzavrel skóre na konečných 7:0. Početná divácka kulisa videla v Novoti najvyššie víťazstvo domácich v novodobej histórii novoťského futbalu. Chlapci pre vedúceho mužstva, ktorý dnes oslavoval svoje narodeniny, ale aj pre divákov pripravili krásne divadlo. Hrali sme jednoducho, zodpovedne v obrane, nevozili sme lopty, prihrávali sme dopredu a kto tam bol skóroval. Novoťanom všetko vychádzalo, strieľali a šťastie im prialo. O týždeň cestujeme do Klina. ktorý dnes vyhral v Breze 1:2, tak skúsme zopakovať dnešný výkon a odraziť sa zo spodných priečok tabuľky.
Žiaci privítali chlapcov z Klina a gólmi P. Antušáka a P. Jašicu vyhrali 2:0. Dorastenci sa súpera z Dlhej, ktorí vedú tabuľku nedočkali do Novote nepricestovali.
Góly: Kojdiak 2 Ľ. Mikolajčík 2, Nodžák, Ľ. Jašica, Godíš

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál