Strelecké hody T. Hollého

Novoť - Kto v nedeľu prišiel na futbal okrem poriadnej zimy si mohol vychutnať výkon nášho dorastenca T. Hollého, ktorý strelil tri góly a prezentoval sa aj niekoľkými ukážkovými strelami na súperovu bránku. Jeho zásluhou dorastenci remizovali s Vavrečkou 3:3, žiaci prehrali so Zubrohlavou tesne 1:2 a vôbec sa nevydaril zápas mužom, ktorí prehrali s Rabčou 1:4.


Prvých dvadsať minút domáci dobrým výkonom prekvapili hostí i keď na zápas nastúpili bez zranených opôr Ľ. Mikolajčíka, Hollého, Godiša a Beňuša. V 19 minúte však hostia zautočili, prvú strelu brankár Bolek vyráža no strela Pajtu končí v prázdnej bráne. O desať minút P. Jašica minul súperovu bránu. V 30 minúte pekne unikol po pravej strane M. Mikolajčík, našiel voľného Š. Jašicu a stav je 1:1. Po góle domáci ožili, ale spálili nemožné, alebo im to vychytal brankár hostí Adamčík.
V prvej minúte 2 polčasu spálil tutovku Š. Jašica, o minútu neskôr strelu Zavoďančíka vyráža hosťujúci brankár. Hneď z protiútoku sám pred brankárom Bolekom netrafil Sivka. V 67 minúte po chybe v obrane unikol hosťujúci Revaj a sám pred brankárom mu nedal šancu. Po tomto góle domáci hrali problematicky, nepresne prihrávali, robili chyby a nestrieľali na bránu súpera, čo využil 72 minúte nikým nebránený Gužík a zvyšuje na 1:3. V 78 minúte krásnu strelu hostí zneškodnil domáci brankár keď ju vyrazil na roh a hneď nato nastrelil prudkou strelou brvno našej brány Kozák. V 83 minúte opäť naši obrancovia urobili chybu čo tresta dobre hrajúci Jagnešák nechytateľnou strelou a uzatvára skóre veľmi slušného zápasu na konečných 1:4. V prvom polčase sme hrali pekný, útočný a technický futbal, v druhom sme vypadli s tempa a hostia si za svoj výkon v druhom polčase body zaslúžili.
Dorastenci po prvom polčase remizovali so súperom s Vavrečky 1:1, no hneď na úvod II. polčasu sa blysol najlepší strelec Novoti T. Hollý , ktorý dvoma ukážkovými gólmi v priebehu 5 minút zmenil skóre na 3:1, potom naši dorastenci poľavili čo sa im vypomstilo. Hostia nesústredenosť využili na strelene dvoch gólov a Vavrečka z Novoti odchádzala spokojná so získaním jedného bodu. Po „nepodarenej“ nedeli všetky naše družstva klesnú do dolných častí súťažných tabuliek.

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál