Ukážkový gól Štefana Floreka

NOVOŤ - V nedeľu pokračovali futbalové súťaže a naše celky na domácej pôde získali prvé povinné body. Žiaci rozostrieľali Zákamenčanov, zvíťazili 6:0, keď 4 góly vsietil Anton Pilšák Dorastenci si tiež poradili v derby v derby zápase so Zákamenným 1:0, gól dal Michal Mozga, a prvé body získali aj muži, keď porazili hostí z Krivej 3:1.


Zostava mužov: Veselovský Ľ. Zavoďančík T. Florek Š. Prokop M. Hollý M. Mikolajčík Ľ. Jašica P. ml. Godíš J. Jašica Ľ. Kojdiak L. Mikolajčík M.

Striedali: Zmoray Jozef, Jašica Peter st., Jašica Viktor

Proti Krivej sme na domácej pôde nastúpili s brankárskou štvorkou Ľubomírom Veselovským a po zranení sa na ihrisko vrátil Miro Mikolajčík. Už v 7 minúte zahráva priamy kop M. Holý, pekne našiel J. Godiša, ale ten bránku súpera netrafil. O tri minúty neskôr po rozpornom faule hostia zahrávajú z vlastnej polovice priamy kop a Lukáš Kubala otvára skóre v prospech hostí. V 17 minúte J. Godíš na strede prebral loptu a z 25 metrov prízemnou strelou prekvapil brankára hostí 1:1. V závere polčasu si domáci vypracovali niekoľko dobrých šanci, ale Ľ. Mikolajčík, M. Mikolajčík, P. Jašica ml. i J. Godíš vo vyložených šanciach brankára hostí neprekonali.

Z prvého útoku 2. polčasu Ľ. Jašica krásne našiel J. Godíša a vedieme 2:1. O desať minút neskôr vystrašili hostia peknou strelou nášho brankára, ale strela išla tesne nad. Asi najkrajšia akcia sa zrodila v 64 minúte, keď 7 m za stredovou čiarou rozhodca odpískal priamy kop za faul. Loptu si postavil „veterán“ Š. Florek a bombou prekonal brankára hostí a upravil na konečných 3:1. V závere hostia i domáci mali niekoľko šanci, ale na výsledku sa už nič nezmenilo . V Novoti sa hral pekný útočný, ale najmä čistý futbal, domáci boli technickejší a s chuťou si vychutnávali zaslúžené víťazstvo.

Po tomto kole uverejňujeme aj poradie strelcov pre súťaž o najlepších strelcov:

COLORSPOL POHÁR /najlepší Novoťan/: 4 – Anton Pilšák, 2 – Ján Godíš, 1 – Ľubomír Mikolajčík, Štefan Florek, Miroslav Holý, Michal Mozga, Matúš Veselovský, Ľubomír Kuhejda, Dávid Poleta
O POHÁR STAROSTU OBCE /dospelí/ : 2 – Ján Godíš, , 1 – Ľubomír Mikolajčík, Miroslav Holý, Štefan Florek,
KOLENČÍK POHÁR /dorastenci/: 1 – Michal Mozga, Matúš Veselovský
RADASTA POHÁR /žiaci/: 4 – Anton Pilšák, 1 – Ľubomír Kuhejda, Dávid Poleta


Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál