Novoť vyhrala aj v Detve

Detva - Naši volejbalisti v nedeľu cestovali do Detvy, ktorá je charakteristická najmä uchovávaním folklórnych tradícii, ale hrá sa tam prvoligový hokej a volejbal.


Detva má z čoho vyberať veď má cca 15 500 obyvateľov, ale na našich chlapcov v prvom kole odvety nestačili a prehrali na domácej pôde zhodne dva krát 1:3. Novoťania tak vyrovnali štatistiku na desať výhier a desať prehier a s 30 bodmi sú na 6 mieste tabuľky, keď na vedúcu Hriňovú strácajú 7 bodov. Vyrovnanú máme aj bilanciu v setoch 37:38.
Ako tradične sa našim volejbalistom v prvých setoch nedarí a nebolo to ináč ani v Detve. Chlapci sa však vzchopili zlepšili najmä bloky a zaslúžene vyhrali. V zápasoch opäť dostali možnosť zahrať si aj hráči z lavičky, ktorí postupne presvedčujú trénera, aby im dal možnosť dokázať svoje schopnosti a to je pre volejbal v Novoti dobré. Na budúcu sobotu privítame doma Dubovú – Nemeckú, bývalému extraligistovi to v tejto sezóne neide a pohybuje sa v spodnej časti tabuľky. Prekvapením kola bola prehra oboch zápasov vedúcej Hriňovej vo Vranove (3:0, 3:2), čím si Vranov udržal krok na čele tabuľky spolu s Revúcou. Body sa delili v Spišskej Belej kde hral Bardejov 2:3 a 3:0. Dubová - Nemecká na domácej palubovke zdolala Sobrance 3:1 a 3:1 a odpútala sa z posledného miesta tabuľky. V Šaci sa prekvapenie nekonalo, Revúca zvíťazila 1:3 a 0:3.

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál