Novoťania sa predstavili na domácej pôde

NOVOŤ - Dnes pokračovala prípravkarska súťaž tretím turnajom a Novoťania sa v ňom predstavili na domácom ihrisku.


Turnaj v Novoti sa uskutočnil za nádherného počasia v čase keď je súťaž už v plnom prúde. Napriek tomu že odstupy v tabuľke už boli pomerne veľké, zápasy boli velmi vyrovnané. Diváci v Novoti videli v šiestich zápasoch až tri remízy. Erik Jašica potvrdil, že kapitánom nie je náhodou a postaral sa o oba presné zásahy Novoťanov.

Novoť - Oravské Veselé 0:4 (0:1)

Hneď na úvod sa hráči museli vysporiadať so zmenou pravidiel keď na ihrisko mohli nastúpiť namiesto siedmich hráčov iba šiesti. Nakoľko to bolo oznámené tesne pred zápasom Novoťania mali s tým nemalé problémy. Veselovčania poučení z minulého turnaja nenechali nič na náhodu a prišli do Novote v plnej sile. Od úvodných minút zatlačili domácich na vlastnú polovicu a po chybe brankára Brodeca sa ujali vedenia 1:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a po chybách obrany sme inkasovali ešte tri góly. Až na prvý gól podal brankár veľmi dobrý výkon, vychytal niekoľko výborných šancí súpera a nebyť jeho - mohol byť výsledok omnoho horší.

Novoť - Breza 1:1 (0:1)
gól našich: Erik jašica
V druhom zápase naši nastúpili proti lídrovi súťaže z Brezy. Od začiatku podali lepší výkon ako v prvom zápase a s favoritom hrali pomerne vyrovnanú partiu. Súpera nepustili do vyloženejšej šance a keď sa Breza aj dostala k zakončeniu všetky strely s prehľadom kryl výborne chytajúci brankár.V závere polčasu sa však Breza opäť dostávala do šance a M. Bartoš si dal v snahe odkopnúť súperovi loptu vlastný gól. Domáci následne zvýšili obrátky a ešte v prvom polčase mohol vyrovnať M. Buckulčík. V jasnej pozícii tesne minul ľavú žrď. V druhom polčase sa domáci všemožne snažili vyrovnať a napokon sa im to aj podarilo, keď E. Jašica prešprintoval hosťujúcich obrancov a presnou strelou k pravej žrdi prekonal gólmana Brezy.

Novoť - Lokca 1:1 (1:1)
gól našich: Erik Jašica
V poslednom zápase si novotskí prípravkari zmerali sily s Lokcou v boji o tretie miesto. Po prvotnom oťukávaní si vytvorili mierny tlak a získali priamy kop z hranice šestnástky. Loptu si postavil kapitán E. Jašica a krásnou strelou poslal domácich do vedenia. Po góle hostia ožili a začali ohrozovať domáceho brankára. Pri jednej akcii hostí ušiel hosťujúci útočník R. Veselovskému hrajúcemu vôbec svoj prvý súťažný zápas a ten ho v šestnástke fauloval. Z následného pokutové kopu hostia vyrovnali a hralo sa od znova. V nasledujúcich minútach si Novoťania vypracovali niekoľko dobrých príležitostí keď E. Jašica napálil brvno a M. Mikolajčík v dobrej príležitosti zaváhal. Súperi sa tak rozišli zmierlivo s čím boli spokojnejší hostia ktorí si tak udržali troj-bodový naskok pred Novoťou.

Ostatné vysledky:tabuľka po 2. turnaji:


horný rad zľava: Lukáš Kyrcz, Marcel Kavalier, Milan Bartoš, Damián Kocúr, Martin Bjaloň, Kristián Serdel, Marek Buckulčík, Roman Sivčák, Juraj Sochuľák
dolný rad zľava: Ján Kocúr (tréner), Erik Jašica (kapitán),Matúš Kyrcz, Dominik Michlík, Dominik Bartoš, Benjamín Mikolajčík, Martin Mikolajčík, Dávid Michlík, Milan Brodec (brankár)

Ján Mikolajčík, miki1@post.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál