Skóroval už aj Miro Mikolajčík

NOVOŤ - V piatok pokračovala futbalová súťaž predohrávaným 15. kolom I. triedy súťaže mužov, naši futbalisti hrali s Oravským Podzámkom na domácej pôde nerozhodne 1:1.


Naši futbalisti v nezmenenej zostave s prvých kôl nastúpili proti v tejto sezóne veľmi dobre hrajúcemu družstvu Oravského Podzámku a pustili sa do svojho súpera nebojácne. Už v 5 min. sa pekne prekľučkoval Miro Holý a ohrozil súperovho brankára, v 7 min. sa opäť predieral do šestnástky súpera, ale obranca Or. Podzámku ho vo vyloženej situácii stiahol, za čo „vyfasoval“ žltú kartu. Od tohto faulu domáci prebrali iniciatívu na svoju stranu a neustále ohrozovali súperovho brankára. V 15 minúte v šestnástke bol stiahnutý Miro Mikolajčík a dobre rozhodujúci rozhodca Masarovič bez zaváhania nariadil pokutový kop, ktorý Ľubo Jašica mieril na pravú stranu a brankár mu ho bez problémov zlikvidoval. V 20 min. Holý z priameho kopu strieľa tesne vedľa. V 26 min. Ľ. Jašíca umiestnenou strelou k pravej tyči mohol skórovať, ale brankár hostí strelu vyráža na roh. Napodobniť ho chcel v 29 min. Rado Beňuš, ale dobre chytajúci dlháň z Or. Podzámku opäť strelu vyráža na roh. V 34 min. Tomáš Zavoďančík dostáva úplne zbytočne ŽK za úmyselnú ruku na hranici vlastnej šestnástky.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci boli opäť pri chuti. Už v 48 min. si Miro Mikolajčík vypracoval jednu z najkrajších akcii zápasu, keď jeho strela „lizla“ ľavú žrď súperovho brankára. V 53 min. zraneného Nodžáka strieda Snovák /hral posledný zápas za Novoť – skončilo hosťovanie/ a pri prvom dotyku s loptou prihráva Mirovi Mikolajčíkovi a ten nekompromisne po prvý krát v tejto sezóne skóruje 1:0. O dve minúty neskôr si hostia vypracovali najkrajšiu akciu zápasu, keď Kováč poslal bombu na našu bránu, ale dobre chytajúci Bolek strelu vyráža k úplne voľnému Chromekovi a ten následnou bombou nastrelil vlastného hráča. V 60 – 70 minúte naši hráči si vypracovali niekoľko krásnych akcii ktorými roztlieskali takmer stovku uzimených divákov najmä s chuťou hrajúci Peter Jašica, Snovák, Miro i Ľubo Mikolajčík, Miro Hollý. V V 75 min. za faul na M. Mikolajčíka hráč súpera dostáva opäť žltú kartu. V 83 min. po chybe v našej obrany sa k lopte dostáva útočník súpera, ktorý krížnou nechytateľnou strelou vyrovnáva na 1:1. Novoťania sa s remízou nechceli zmieriť a v posledné minúty zápasu si vypracovali niekoľko krásnych akcii, ale gól už nedali, „vybojovali“ len ďalšiu ŽK pre súperového obrancu. I keď rozhodcovská trojica na zápas pricestovala s polhodinovým meškaním a druhý polčas predlžila presne o 5 min. zápas zvládla na veľmi dobrej úrovní a nedala sa ovplyvniť hosťujúcimi funkcionármi a fanúšikmi, za čo im patri poďakovanie. Prekvapujúce čakanie na rozhodcov po polhodinovom meškaní sa zmenilo na ďalšie prekvapenie, keď rozhodcovia a hráči nastúpili na hraciu plochu naši funkcionári a hráči pravé vtedy začali meniť nové futbalové siete, prečo tak neurobili počas čakania na rozhodcov nevieme, alebo to mal byť reklamný ťah?

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál