Deň svätého Huberta - Novoťania reprezentovali

NÁMESTOVO - K významným kultúrno-spoločenským podujatiam poľovníckej organizácie patrí organizovanie Dňa svätého Huberta, keď pred verejnosťou prezentujú všetky oblasti poľovníckej činnosti. Aj tento rok, v nedeľu 12. augusta, boli pre účastníkov pripravené viaceré zaujímavé akcie.


Prítomní mali po slávnostnej svätohubertovskej svätej omši možnosť pozrieť si bohatú zbierku hodnotných poľovníckych trofejí, výstavu poľovných psov, ukážku vábenia jelenej zveri či prácu sokoliarov. Nechýbal ani predaj poľovníckeho oblečenia a potrieb, súťaž o najchutnejší guláš a tombola. Práca poľovníckych združení, ako aj jednotlivcov, bola v tento deň ohodnotená.
V súťaži medzi poľovníckymi združeniami okresu zvíťazili poľovníci z Novote. Nasledovala Oravská Lesná, Breza, Hruštín, Oravská Polhora a ďalšie združenia.
V súťaži jednotlivcov bola brondzová medaila udelená M. Sumegovi, R. Trajovi, F. Kudiakovi, K. Glonekovi, Š. Nevedelovi, Š. Hladekovi, V. Florekovi a A. Kondelovi. Striebornú medailu získali Š. Laššák a Š. Vojtkuliak. Zlatou medailou boli ocenení B. Čajka a D. Pšenák. Najvyššie poľovnícke ocenenie Zlatého kamzíka dostal J. Žilinec.
Víťazné poľovnícke združenia, okrem čestných uznaní, dostali aj finančnú odmenu vo výške 3 tisíc korún. Víťazom blahoželáme a prajeme veľa chuti do poľovníckej práce a pri ochrane prírody.

Florián Dibdiak

Prevzaté z týždenníkaStanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál