Máme prvých strelcov

NOVOŤ - Po prvých dvoch kolách I. triedy sme nemali strelca gólu v súťaži mužov. Proti súperovi z Vavrečky si naši hráči vylepšili streleckú bilanciu.


Dnes po prvý krát za Novoť nastúpil Ľubomír Jašica, ktorý je na hosťovaní v našom futbalovom oddiely a ešte v minulej sezóne hrával III. ligu v Námestove.
Novoťania začali svoj zápas nebojácne a prebíjali sa do šestnástky súpera. V 5. minúte rozhodca neodpískal jasnú ruku súpera v šestnástke, v 11. minúte strieľa Ľ. Mikolajčík tesne vedľa. V 10 min. dostáva žltú kartu Tomáš Zavoďančík za faul zozadu. Po zahranom priamom kope za faul na Mikolajčíka Ľubomír Jašica skoruje 1:0. o 10 min. opäť Ľ. Jašica dáva prekrásny gól, ale rozhodca pre postavenie mimo hry ho neuznáva. V predlženom čase opäť Ľubomír Jašica strieľa perfeknú strelu na bránu, ale brankár vyráža. V 57 minúte sa krásne uvolnil Holý, ktorý zvyšuje krásnou krížnou strelou na 2:0. V 57 minúte pokus Holého vyráža súperov brankár. V 60. minúte si domáci vytvorili dve krásne gólové akcie, ktoré vypracoval Ľubo Jašice , Snovákovú bombu súperov brankár vyráža, ale nestačí na prekrásnu strelu Ľ Jašicu, ktorý zvyšuje na 3:0 a v 70 min. opäť perfektnú Snovákovú strelu brankár Vavrečky chytá. V druhom polčase domáci striedali Nodžáka vystriedal Emil Jašice, Ľuba Jašicu vystriedal Marušiak a na ihrisko sa dostal aj Peter Jašica. v 77 minúte nerozhodný rozhodca za faul nariaďuje proti domácim penaltu, ktorú výborne chytajúci brankár Bolek vystihne, ale nešťastne skončí v jeho sieti. Tesne pred koncom stretnutia došlo k strkaniu hráčov pred súperovou šestnástkou, ktoré si nešťastne odniesol Tomáš Zavoďančík, ktorému rozhodca dal červenú kartu,  keď sa nevedel rozhodnúť komu ju má dať, kto do súpera strkal. V úplnom závere sa nad bránou Vavrečky doslovne blýskalo, ale skóre zápasu sa už nezmenilo. Domáci futbalisti predviedli pekný behavý a oku pohľadný futbal a zaslúžene zvíťazili.
Strelci: Ľubomír Jašica 2, Holy 1

Program budúceho kola:
Žiaci: Po získaní 3 bodov v Rabčiciach cestujú do Or. Podzámku /rozh. Gnida, Živčic/
Dorast: Hrá už v sobotu o 16,00 hod v Lokci /Podolák, Callo D./ keď podá výkon ako na domácej pôde proti lídrovi Dlhej, môže bodovať aj v Lokci
Muži cestujú do Bobrova, kde pod vedením rozhodcovskej trojice Kachút, Matejčík, Kubáš, zohrajú v poradí 3 stretnutie so súperom s rovnakým počtom bodov.
Evka Pilšáková: ako asistentka v zápase V. ligy: Skalité – Bánova B

Galéria k článkuFoto: Štefan Kolenčík

Štefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál