Poľský kardinál odovzdal pozdrav Novoťanom.

Ludzmierz - Na sviatok Nanebovzatia P. Márie dôchodcovia z našej obce zorganizovali 46 členný pútnický zájazd do Ludzmierza v Poľsku, kde sa stretli aj s pútnikmi z Trstenej, Tvrdošína a Suchej Hory.


Slávnostnú sv. omšu za účasti desiatok kňazov celebroval J.Em. kardinál Stanislav Dzivisz, ktorý v homílii poďakoval všetkým pútnikom za to že zotrvávajú v tradíciách svojich otcov a dedov a chodia poďakovať i prosiť Pannu Máriu na toto pútnické miesto na Podhaľu. Vyzval pútnikov na pomoc biednym a chudobným, aby neotáľali, ale začali hneď. Príklad si treba zobrať od sv. Františka, Matky Terézie, či Jána Pavla II, ktorí zmenili veľa na tomto svete a nedali sa zmeniť svetu. Keď si poctivý, nekradneš, nebojíš sa viery v Boha a chceš urobiť viac pre iných nikdy nebudeš sám, Boh ťa nikdy nenechá samého, je na tvojej strane, podaj mu teda ruku, obráť sa na Pannu Máriu, aby sme slova od Boha i od nej premenili na činy, zdôraznil okrem iného kardinál Dzivisz.

V závere sv. omše potom kardinál požehnal prítomným pútnikom kvety a rastliny /zeliny/, ktoré na posvätenie priniesli zo širokého okolia pred poľný oltár. Po slávnostnej procesii so Sviatosťou Oltárnou po celom priestranstve ružencovej záhrady sa odpustová slávnosť skončila pred 14 hodinou. Novoťania ešte ostali v areáli záhrady a pomodlili sa posvätne ružence, poklonili sa v bazilike, zobrali si pútnickej vody a s bohatými duchovnými zážitkami sa vrátili domov s presvedčením že o rok sa viacerí na toto prekrásne miesto vrátia.

Správca farnosti vdp. Tadeusz Juhasz poďakoval Novoťanom a odovzdal požehnanie od pána kardinála pre rodiny i celú farnosť.

Galéria k článkuŠtefan Kolenčík, kolencik@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál