Novotská hrudka 2007

NOVOŤ - Druhému ročníku súťažnej prehliadky o NAJ syrový výrobok roka prialo počasie a tak sa v priestoroch agropenziónu zišlo veľké množstvo výrobcov, ale hlavne konzumentov syra. Akcia neušla ani pozornosti regionálnej tlače. Oba oravské týždenníky jej venovali samostatné články, jeden vyslal na Novotskú hrudku svojho redaktora, druhý čerpal informácie z nášho portálu.


Úvod patril už o trinástej hodine prvému ročníku majstrovstiev obce v guličkách ako sprievodnému podujatiu Novotskej hrudky. Pod taktovkou Štefana Kolenčíka a hlavného sponzora Antona Buláka sa zišla hŕstka priaznivcov tejto staro-novej hry. Patrik Makúch potvrdil víťazstvo zo školského kola a zvíťazil v detskej kategórii. V kategórií dospelých titul majstra obce "vyfúkla" jediná žena v súťaži - Jana Mikolajčíková.

Výsledky:
Detská kategória:
1. Patrik Makúch
2. Stanislav Mikolajčík
3. Patrik Kolenčík

Dospelí:
1. Jana Mikolajčíková
2. Anton Bulák

Hlavná časť programu začala až o sedemnástej hodine, kedy sa prišli novotské gazdinky pochváliť syrovými špecialitami od výmyslu sveta. A tak okrem tradičných oštiepkov, korbáčikov, ovečiek čí jeleňov bolo možno uvidieť výrobky rôznych tvarov, okrem iných aj kompletný konský záprah.
Novinkou tohoto ročníka bola súťaž v ťahaní korbáčov, v ktorej si svoju zručnosť zmerali štyri gazdinky: V drese Šoltýstva Božena Klimčíková, farby Zimnicovej hájila Justína Fedorová, za Podkopec bojovala Jožka Fafaláková a za Podešťanskú Gita Chromuliaková.

Ak chcete vidieť ako si pri ťahaní počínala víťazka Justína Fedorová, KLIKNITE TU (5,5 MB)

Link na článok v týždenníku Orava
Link na článok v Našej Orave

Galéria k článku

Ostatné fotografieStanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál