Krížová cesta na Modlovku osemnásty krát.

Novoť - Nádherné jarné počasie vylákalo dnes poobede množstvo ľudí na tradičnú Krížovú cestu na Modlovku. Toto už tradičné putovanie sa koná vždy na Kvetnú nedeľu nepretržite už osemnásty krát.


Palmovými ratolesťami vyzdobený kostol a krásne slnečné počasie privítalo dnes poobede niekoľko stoviek pútnikov, ktorí sa vybrali na tradičnú pobožnosť Krížovej cesty na vrchol Modlovej grapy.
S touto myšlienkou prišiel krátko po Nežnej revolúcií vtedy ešte mladík Jozef Kovalčík (zvaný tiež Smolka) a tak sa táto dnes už tradičná púť prvykrát konala na Kvetnú nedeľu 8. apríla v roku 1990. Púť si získavala čoraz väčšiu obľubu hoci niekedy sa bolo treba brodiť v hlbokom snehu. Dnes sa už stala neodmysliteľnou súčasťou prípravy na Veľkonočné sviatky. Tak ako všetky predošlé, aj dnešná púť bola v réžií Jozefa Kovalčíka, (dnes už v doprovode manželky a detí) za čo mu patrí srdečná vďaka.
Pekné jarné počasie dnes umožnilo účasť nielen najmenším, ale aj tým skôr narodeným a tak bolo možno vidieť mnohé "kompletné" rodiny. Niektorí síce cestu absolvovali na pleciach otcov, či mám, ale stálo to za námahu.

Galéria k článkuStanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál