Finále Novotskej miniligy v stolnom tenise

NOVOŤ - Dnešnými zápasmi skončil tretí ročník Novotskej miniligy v stolnom tenise. Už od predpoludnia sa hrali štvrťfinálové zápasy. Turnaj vyvrcholil podvečer finálovým duelom Colorspol - Nitra, v ktorom Colorspol znova nedokázal prelomiť odvekú smolu.


V prvom zápase sa čakalo "povinné" víťazstvo Colorspolu a skutočne zápas bol pomerne jednoznačnou záležitosťou Colorspolu, o čom svedčí aj pomer setov 27:9.
Zaujímavým bol predovšetkým druhý zápas Medvede-Krokodíl, v ktorom Krokodíli tesne zvíťazili, aj keď pomer setov 19:18 hovorí v prospech Medveďov.
Najväčšou štvrťfinálovou drámou sa nakoniec stal súboj Bar-BSS, v ktorom sa za stavu 5:4 pre Bar rozhodovalo o všetkom v piatom sete posledného zápasu Ľ. Socha - A. Smolár. Keďže pomer setov bol vyrovnaný 21:21, bolo jasné, že ten, kto vyhrá posledný set, postupuje. Viac šťastia i hernej pohody nakoniec ukázal Ľ. Socha, ktorý tak posunul Bar do semifinále.
Posledné štvrťfinále bolo po dohode za stavu 6:1 pre Nitru skončené, pretože turnaj mal oproti pôvodnému programu už viac ako hodinové meškanie.

V prvom semifinále Colorspol prelomil tradičnú smolu a po víťazstve v základnej časti sa im podarilo "prehrýzť" až do finále.
Druhé semifinále pomerne vyrovnaných súperov tretieho Baru s druhou Nitrou skončilo pomerne jednoznačným víťazstvom Nitry.
Keďže turnaj mal neustále časový skĺz, boj o tretie miesto sa nakoniec nekonal a o umiestnení sa rozhodlo podľa semifinále.
Vo finále sa tak stretli najväčši favoriti, no Colorspol nedokázal obhájiť víťazstvo zo základnej skupiny a Nitre tesne podľahol.

Výsledky:

Štvrťfinále

Colorspol- KVN8:2
Medvede- Krokodíl4:6
BSS- Bar4:6
Zimnicová- Nitra1:6

Semifinále
Colorspol- Krokodíl6:4
Bar- Nitra3:7

Finále
Colorspol- Nitra4:6

Konečné poradie:
1. Nitra
2. Colorspol
3. Bar
4. Krokodíl
5. Zimnicová
6. KVN
7. BSS
8. Medvede


Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál