NOVOTSKÁ HRUDKA ZA NAMI

NOVOŤ - Poľnohospodárskemu obchodnému družstvu Agrokovex v Novoti sa podarilo zorganizovať skvelé podujatie, ktorému prialo aj počasie. V sobotu 8. júla 2006 sa uskutočnila súťaž miestnych výrobcov syra.


Aj keď je v Novoti výrobcov syra neúrekom, súťažiť sa odvážilo len 11 z nich - Mária Brandýsová, Albín Bystričan, Margita Jantoláková, Marta Kocúrová, Emília Kyrczová, Emília Kuchťáková, Jozefína Mikolajčíková, Elena Poletová, Kristína Račáková, Mária Račáková a Kristína Sochuľáková.
Aj týchto jedenásť odvážlivcov ponúklo návštevníkov pestrú ukážku toho, čo všetko dokážu šikovné novotské ruky zo syra vyrobiť.
Porotcovia - Ing. Karol Herian CSc. z Výskumného ústavu mliekarenského zo Žiliny, Ing. Jozef Gulik z Poľnochovu Veľké Dvorany a starosta obce Bc. František Poleta mali ťažkú úlohu. Nakoniec ocenili tri súťažiace bez určenia poradia – Máriu Brandýsovú, Martu Kocúrovú a Kristínu Račákovú. Tie si odniesli víťaznú trofej – Novotskú hrudku a kyticu kvetov. Každý účastník súťaže dostal od obce finančnú odmenu 500,- Sk za aktívnu účasť na tomto novom podujatí.
Podujatie sprevádzalo vystúpenie hudobnej skupiny Profil z Topolčian. Tá potom vyhrávala do rána nielen výrobcom, ale aj všetkým konzumentom syrových výrobkov. Novoťania i návštevníci obce dúfajú, že sa zrodilo nové podujatie, ktoré bude pre ľudí dobrou zábavou a pomôže spropagovať šikovnosť našich ľudí.
Mária KondelováFoto 22,23 Mária Kondelová, ostatné Ľubo BystričanStanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál