Snowboard freeride

NOVOŤ - Dobrá sprava pre všetkých vyznávačov lyžovania a hlavne snowboardingu. Podľa zatiaľ predbežných informácií, by sa mal v sobotu dňa 11.2.2006 konať novotský turnaj v snowboard freeride.


Všetci záujemcovia, ktorí by chceli priloziť ruku k dielu, prípadne zistiť viacej nech prosím kontaktujú Mariána Mareka na tel. čisle 0907 821 514. Mala by byť aj U-rampa. Žiadame všetkách, ktorí už majú akékoľvek skúsenosti s niečim podobným, nech vystúpia z anonymity a pomôzu. Všetkým vopred vďaka.

Lyžovaniu a snowboardovaniu trikrát ZDAR!
Vajco

Info k článku

 • FREESTYLE
 • FREERIDE
 • ALPIN, RACE


 • Freestyle - tanec na snehu, piruety, otočky, skoky a rôzne vzdušné kreácie. Viazanie je vhodné mať v prostriedku (TWIN konštrukcia snowboardu) aby sa dalo jazdiť dopredu aj dozadu. Dĺžka snowboardu by mala byť -30 až +5 cm v závislosti od hmotnosti jazdca a štýlu jazdy. Šírka 23 cm a viac.
  Freeride - jazda na zjazdovke, mimo nej a skoky. Špička dosky je vyššia a dlhšia ako pätka. Viazanie je posunuté dozadu (DIRECTIONAL konštrukcia snowboardu) pre dosiahnutie lepšej stability mimo zjazdovky a pri vyšších rýchlostiach.
  Alpin, race - jazda na zjazdovkách, stabilita aj pri veľkých rýchlostiach. Alpin snowboardy sú vhodné aj na jazdu mimo zjazdoviek a plávanie v prachovom snehu. Dĺžka dosky závisí od jazdeckých schopností, hmotnosti jazdca a štýlu jazdy. Šírka sa pohybuje medzi 19-22 cm.


  vajco, vajdiak@gmail.com
  Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál