Trojkráľový turnaj v Oravskej Lesnej

Oravská Lesná - Trojkráľového turnaja v stolnom tenise sa zúčastnili hráči z Námestova, Brezy, Bobrova, Mutného, Krušetnica, Novote a Oravskej Lesnej. Naši zástupcovia si počínali veľmi úspešne hlavne v štvorhre, v ktorej z pomedzi šestnástich dvojíc zvíťazili.


V piatok 6. januára sa v Oravskej Lesnej uskutočnil trojkráľový turnaj v stolnom tenise o pohár starostu obce, ktorého sa zúčastnili hráči z Námestova, Brezy, Bobrova, Mutného, Krušetnica, Novote a Oravskej Lesnej. Hráči boli rozdelení do siedmich skupín, kde odohral zápas každý s každým. Najlepší dvaja vrátane dvoch z tretieho miesta postúpili do záverečného pavúka. V ňom si najlepšie počínal Ján Repôň z Krušetnice, ktorý v rozhodujúcom dueli zdolal svojho oddielového kolegu Igora Janckulíka. Tretie miesto si vybojoval Ján Laššák z Or. Lesnej pred štvrtým Jánom Veselovským z Mutného.

Do súťaže štvorhier sa prihlásilo 16 dvojíc, ktoré taktiež hrali systémom pavúk. Prvenstvo napokon putovalo do Novoti, o čo sa postarala dvojica Viktor Kormaňák - Jozef Betík, keď vo finále im podľahla domáca dvojica Milan Laššák - Dušan Kolenčík. Tretie miesto obsadili Pavol Kolenčík a Igor Janckulík z Krušetnice pred štvrtými Igorom Paliderom a Jánom Martauzom z Bobrova.
Prevzaté z týždenníka Orava.

V dvojhrách sa našim darilo menej, keď iba Viktor Kormaňák postúpil zo skupiny a dostal sa medzi osem najlepších .

Galéria k článku

Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál