Zo Slovákov najlepší kadeti z Novote

ŽYWIEC - Naši kadeti cestovali kvôli birmovke na záverečné kolo medzinárodného turnaja Euroregiónu Beskydy v značne oslabenej zostave. Napriek tomu v poslednom zápase zdolali Lipowu presvedčivo 2:0. Náš región reprezentovali okrem nášho družstva kadetov družstvá zo Zákamenného, Oravskej Lesnej (družstvo tvoria hráči z Dolného Kubína). Ďalší účastník zo Slovenska je z Kysúc – Skalité a 6 družstiev z Poľska – región Žiwca.


Na prelome apríla a mája sa v poľskom Živci zavŕšil medzinárodný volejbalový turnaj o majstra Euroregiónu Beskydy, ktorého sa zúčastnili poľské a slovenské družstvá. Celý turnaj pozostával z troch kôl, pričom posledné sa hralo predminulý víkend.

Oravu na tomto turnaji reprezentovali tri kolektívy - Oravská Lesná, Zákamenné a Novoť. Spomedzi všetkých slovenských družstiev najlepšie obstálo práve posledne menované družstvo, ktoré pozostávalo z kadetov hrajúcich majstrovstvá oblasti krajov BB, TN a ZA. Hoci kvôli birmovke cestovali na záverečné kolo v značne oslabenej zostave, napokon obsadili výborné piate miesto, keď v zápase o piate miesto zdolali Lipowu presvedčivo 2:0. V poslednom kole sa darilo aj Zákamennému, ktoré si v súboji o konečné deviate miesto bez problémov poradili so Skalitým. Posledného oravského účastnika Oravskú Lesnú čakal súboj o 7. miesto, no na duel proti Łodygowiciam napokon nepricestovala.

Konečné poradie:

1. Radziechowy
2. Czernichów
3. Ujsoły
4. Żywiec
5. Novoť
6. Lipowa
7. Łodygowice
8. Oravská Lesná
9. Zákamenné
10. Skalité
Juraj Pribula(Orava)
Juraj Pribula
(Orava)


Administrátor, informacny_portal@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál