Novotskí kadeti na historickom 3. mieste

Revúca - V oblastnej súťaži vo volejbale kadetov krajov Žilina, Banská Bystrica a Trenčín sa odohrali posledné stretnutia. Zástupca oravského regiónu z Novote zakončil svoje účinkovanie opäť na palubovke súpera - tentoraz v Revúcej.


Revúca – Novoť 1:3 (-22, 17, -21, -21) a 3:1 (19, 28, -19, 14) Zostava: Jaroslav Šebo, Juraj Šebo, J. Paták, J. Smolár, J. Jašica, L. Veselovský, M. Klimčík, J. Furdek

Aj napriek tomu, že už pred poslednými zápasmi bolo rozhodnuté o konečnom umiestnení, Novoťania sa chceli so sezónou rozlúčiť dôstojne a vyhrať aspoň jeden duel. To sa im podarilo hneď v prvom stretnutí, keď prevyšovali súpera vo všetkých činnostiach a bez problémov zvíťazili. Na podaní dominoval Juraj Šebo, na blokoch Jaroslav Šebo (možno najlepší hráč súťaže v tejto činnosti) a v útoku Jakub Paták. V druhom súboji dal tréner hostí príležitosť od začiatku náhradníkom s cieľom otestovať ich výkonnosť pre budúci súťažný ročník. Po prehratom druhom sete a prestriedaní sa hra vyrovnala. V druhom nevyužili kadeti Novote dva setbaly. V treťom dejstve sa hra otočila, hostia ho vyhrali a začali pomýšľať na zvrat v zápase. Zbytočné chyby v 4. sete ich však pripravili o víťazstvo a zaslúžene prehrali. Napriek porážke sa volejbalisti Novote mohli radovať z historického úspechu – 3. miesta v tabuľke, pričom dlho súperili s Prievidzou o druhé a teda postupové miesto na majstrovstvá Slovenska. Svoj cieľ zo začiatku súťaže - umiestnenie na 5. priečke - teda vysoko prekročili.


Ľuboš Paták [3. 5. 2005]
Článok prevzatý z týždenníka Naša Orava

Stanislav Mikolajčík, stanislav@novot.sk
Stiahnute z Novoť - Nezávislý informačný portál