Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Utorok, 27. februara 2024 

    Náš portál oslavuje "narodeniny"

Novoť - Presne pred desiatimi rokmi 1. marca 2005 bol po dvoch týždňoch skúšobnej prevádzky oficiálne spustený Nezávislý informačný portál obce Novoť najskôr na adrese http://novot.webconsult.sk, neskôr na samostatnej doméne www.novot.sk.

Krátko po spustení však došlo k výpadku servera WEBCONSULT, na ktorom bola stránka umiestnená, čo spôsobilo dvojmesačnú nefunkčnosť stránky. Preto bola stránka presunutá na server ORANET, na ktorom funguje dodnes.

Za desať rokov fungovania bolo na stránkach portálu zverejnených viac než 1600 článkov. Asi 350 článkov, prevažne oznamov, bolo medzičasom odstránených. K dnešnému dňu je na stránke cca 1300 článkov. Najaktívnejší boli autori v roku 2010, kedy na stránke pribudlo 161 článkov, čo predstavuje v priemere viac než 3 články týždenne. V tom istom roku bol náš portál redakciou týždenníka Orava vyhodnotený ako najlepšia obecná stránka na Orave.
Naopak najskromnejším bol rok 2013 s 90-timi článkami a priemerom 1,7 článku za týždeň.


Počet článkov pridaných v jednotlivých rokoch


Na stránke je k dnešnému dňu zaregistrovaných 331 užívateľov, na tvorbe portálu sa však okrem administrátorov podieľalo spolu 42 autorov, čo na prvý pohľad vypadá dosť, no väčšinu tvoria tí, ktorí prispeli jedným (16), alebo dvoma článkami (7). Tých, ktorí prispeli viac ako desiatimi článkami je desať. Viac než tri štvrtiny článkov však pochádza od štyroch najaktívnejších autorov.


Podiel jednotlivých autorov na celkovom počte článkov


Viac ako polovica článkov , takmer 700, je venovaná športu, predovšetkým trom najobľúbenejším športom - stolnému tenisu, futbalu a volejbalu. Táto skutočnosť už bola viac krát kritizovaná, no tematiku článkov nikto neriadi, ani neovplyvňuje, je daná výhradne záujmom prispievateľov. Ak teda na stránke úplne chýbajú niektoré témy, je to len a len tým, že sa nenašiel nikto, kto by sa danej téme venoval. Pripomínam, že stránka je nezávislým portálom, nikto stránku nefinancuje a nikto z autorov, ani z administrátorov nedostáva žiadne "honoráre".

Z "nešportovej" skupiny článkov najvýznamnejšiu časť tiež tvoria články s farskou a obecnou tématikou, ktorých je spolu takmer štvrtina.
Článkov venovaných agroturistike, predovšetkým dvom najznámejším akciám v obci - Furmanským dňom a Novotskej hrudke nie je až tak veľa, no medzi najčítanejšími článkami majú dominantné postavenie. S pomedzi dvadsiatich najčítanejších je až trinásť s touto témou a medzi päťdesiatkou rovná polovica. Medzi obľúbené tiež patria články o komunálnych voľbách, alebo zo života farnosti.


Podiel jednotlivých tém na celkovom počte článkovĎakujeme firme ORANET i všetkým prispievateľom, ktorí venujú svoj čas a pomáhajú prinášať aktuálne informácie čitateľom doma, i ďaleko za hranicami.


Autor : Administrátor, citane 1861x
Hodnotenie :    |  Nedela, 1. marca 2015

Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 329 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL