Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Pondelok, 22. jula 2024 

    Ladislav Murín sa vzdal kandidatúry na starostu obce

Novoť - Ladislav Murín, jeden zo štyroch kandidátov na starostu obce v nadchádzajúcich komunálnych voľbách sa dnešným dňom vzdal svojej kandidatúry a podporil ďalšieho kandidáta Mgr. Františka Kocúra.

Kópia vyhlásenia kandidáta vo formáte pdf

Toto vyhlásenie je v súlade so Zákonom Slovenskej národnej rady č. 346/1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí a už ho nemožno vziať späť. Nakoľko do volieb zostáva 11 dní a volebné lístky sú už vytlačené, meno kandidáta Ladislava Murína bude na hlasovacom lístku uvedené, no prípadné hlasy v jeho prospech sa nebudú brať do úvahy. Vo voľbách tak zostávajú naďalej iba traja kandidáti.

K vyhláseniu uverejňujeme aj vyjadrenie samotného kandidáta, v ktorom zdôvodňuje toto svoje rozhodnutie:

Vážení občania,
Novoť je pre mňa obec, ktorá ma obrovský potenciál napredovať a vyvíjať sa v európskom formáte. Netajím, že mi veľmi záleží na jej chode a rozvoji v každej oblasti. Mal som plán ponúknuť Vám jednotlive kroky ako by sme spolu k tomu dospeli, ale ako všetci vieme že človek mieni, Pán Boh mení. S Mgr. Františkom Kocúrom som sa pár krát osobne stretol a snažili sme sa o našich zámeroch a predstavách konštruktívne diskutovať. Po prečítaní jeho programu a dôkladnom rozobratí jeho tém som zistil že na obecnú problematiku mame takmer rovnaký pohľad. Po zvážení všetkých aspektov ako sú verejná mienka, kvalifikácia a charakterové vlastnosti som usúdil že rozumným krokom k obnove našej obce bude vzdať sa mojich preferencií v jeho prospech.
Ďalej by som chcel pripomenúť kandidáta na poslanca Jozefa Plaskúra (23r) ktorý ma úprimnú snahu byť vašim aktívnym a užitočným zástupcom v obecnom zastupiteľstve a pomôcť vytvoriť z našej obce lepšie miesto pre každodenný život.

S úctou Ladislav Murín
Príslušné časti zákona Slovenskej národnej rady č. 346/1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí:
§ 19

Vzdanie sa a odvolanie kandidatúry

(1) Kandidát sa môže do 3 dní pred začatím volieb písomne vzdať svojej kandidatúry.
(2) Vyhlásenie o vzdaní sa alebo odvolaní kandidatúry nemožno vziať späť. Toto vyhlásenie sa doručí v dvoch rovnopisoch predsedovi miestnej volebnej komisie, ktorý zabezpečí bezodkladne jeho uverejnenie spôsobom v mieste obvyklým.
(3) Ak bolo vyhlásenie o vzdaní sa alebo o odvolaní kandidatúry urobené po zaregistrovaní kandidátov zostávajú údaje o nich na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na nich neprihliada.


Autor : Administrátor, citane 2478x
Hodnotenie :    |  Utorok, 4. novembra 2014

Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 758 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL