Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Pondelok, 22. jula 2024 

    Prázdninový víkend s hasičmi

Novoť - Nové vedenie Novoťského hasičského zboru pripravilo veľmi zaujímavé dvojdňové podujatie, ktoré v sobotu patrilo deťom a mládeži, v nedeľu zas dospelým.

Sobotné popoludnie patrilo mladým hasičom tzv. „Plameňákom“, kde si mladí hasiči zmerali sily so svojimi rovesníkmi z Mútneho. Prvý požiarny útok vyhrali domáci chlapci, ktorí sa prvý krát predstavili verejnosti dobrým časom 22,90 min, no druhý útok im nevyšiel a ten vyhrali súperi z Mútneho, keď ich porazili časom 20,59. Potom už začali rôzne súťaže pre detí, ktoré veľmi dobre pripravilo novozaložené družstvo dievčat. Najskôr si v preťahovaní lanom zmerali sily domáci chlapci – hasiči s družstvom Mútneho, ktoré vyhrali hostia, ale v jednotlivcoch vyhrali domáci 6:3. Súťaže pokračovali ďalšími atrakciami ako bola prekážková dráha, hádzanie kotúčikov na cieľ, hasiči vo vreci, preťahovanie lanom cez prúd vody, motanie hadice, boj s prúdnicou, vozenie partnerky na nafúkanej duši, za čo dostali zúčastnené detí veľa sladkosti, ale víťazi aj vecné ceny. Medzi najzaujímavejšie a najzábavnejšie vo večerných hodinách patrila súťaž „kolotoč“, ktorej sa zúčastnili nie len detí, ale aj mladé hasičky i dospelí hasiči a tu o smiech nebola núdza, potom pokračovala súťaž v hasení ohňa vo dvojiciach a vrcholom bolo polnočné ťahanie ťažkej pneumatiky na vzdialenosť a čas do troch minút. Túto súťaž bez konkurencie vyhral Albín Vlčák, keď túto potiahol do vzdialenosti neuveriteľných 17,40 m, druhý skončil Juraj Bartek /12,35 m/ a tretí Rasťo Bartek /7,30 m/. Je len na veľkú škodu, že detí neprišli na toto podujatie vo väčšom počte, veď to celé bolo pripravené najmä pre nich ako rozlúčka s prázdninami.
V nedeľu pokračoval hasičský deň súťažami dospelých, že v Novoti svitá na lepšie časy v hasičskom športe dokázalo omladene družstvo dospelých, ktoré skončilo na 1. mieste pred mužmi z Lomnej, tretí boli Zákamenčania pred štvrtým Mútnym. Ukážku útoku si vyskúšali naši hasiči aj v kategórii nad štyridsať rokov. Za prípravu treba poďakovať predsedovi dobrovoľných hasičov p. Štefanovi Judiakovi a hasičskému družstvu žien za to, že pripravili zaujímavý a pútavý program ako prípravu na budúci rok keď novoťskí hasiči budú oslavovať 80. výročie založenia tejto organizácie v obci.


445


446


447


448


449


450


451


452


453


454


455


456


457


458


459


460


461


462


463


464


465


466


467


468


Autor : Štefan Kolenčík, citane 2482x
Hodnotenie :    |  Piatok, 31. augusta 2012

Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 593 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL