Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Sobota, 15. juna 2024 

    Na púti Radia Lumen sa zučasnili aj Novotania

Krakov - Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše bol pomocný košický biskup Mons. Stanislav Stolárik, koncelebroval rektor Svätyne Božieho milosrdenstva a krakovský pomocný biskup Mons. Ján Zając a množstvo kňazov zo Slovenska.

Krakov 12. mája (TK KBS)
Okolo 20-tisíc pútnikov prišlo dnes na 8. rozhlasovú púť Rádia Lumen do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Jej mottom bola myšlienka: Kristova láska nás priťahuje svedectvom viery svätých Cyrila a Metoda. V úvode púte pozdravil veriacich kardinál Stanisław Dziwisz, krakovský arcibiskup, a všetkým odkázal: „Máme radi Slovensko a Slovákov.“ Pútnici sa pri príležitosti 95 rokov od Fatimských zjavení pomodlili ruženec svetla.

Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše bol pomocný košický biskup Mons. Stanislav Stolárik, koncelebroval rektor Svätyne Božieho milosrdenstva a krakovský pomocný biskup Mons. Ján Zając a množstvo kňazov zo Slovenska. Biskup Stolárik v homílii upriamil pozornosť na mamy aj otcov: „Pokiaľ budeme mať mamy aj otcov, ktorí sa budú modliť, sme na dobrej ceste a Božie požehnanie, Božie milosrdenstvo nás bude sprevádzať.“

Všetkých veriacich biskup Stolárik vyzval na pretváranie tejto zeme: „Toto je čas i spôsob na pretváranie tvárnosti tohto sveta, tejto zeme, pretváranie toho, čo vychádza z našej viery, z našej kultúry.“ Pútnikom tiež povedal: „Milí bratia a sestry, keď odznievali pozvánky na púť Rádia Lumen, spomínate si, že som vám hovoril, aby ste zobrali si batoh a do neho všetku tú svoju biedu, trápenie, nádeje, bolesti, prosby a ja vám teraz hovorím, čo s tým batohom, no všetko tu vysypať a ten batoh vyprázdniť. A do toho batoha nabrať poriadne veľké množstvo Božieho milosrdenstva.“

V slovenskej kaplnke v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva si veriaci môžu od tohtoročnej púte uctiť aj relikvie svätých Andreja Svorada a Benedikta. Ako priblížil generálny riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák, relikvie mu odovzdal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák vo štvrtok 9. mája. Relikvie umiestnené v slovenskej kaplnke v Krakove znamenajú, že ochota žiť kresťanský život nemá poznať hranice.

Súčasťou programu púte bolo vystúpenie skupiny Križiaci, rozhovor s manželmi Šibíkovcami lídrami spomínanej gospelovej skupiny o tom, ako byť šťastnou rodinou dnes, ďalej prednáška rehoľných sestier z Kongregácie Matky Božieho milosrdenstva na tému: „Fascinujúce tajomstvo milosrdnej Božej lásky v Denníčku sv. sestry Faustíny“, modlitba Korunky Božieho milosrdenstva, poďakovanie a požehnanie.

Slovenskí pútnici odchádzali z 8. rozhlasovej púte Rádia Lumen do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove plní dojmov a povzbudení Božím milosrdenstvom.


Autor : David Vlčak, citane 2047x
Hodnotenie :    |  Sobota, 12. maja 2012

Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 575 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL