Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Sobota, 18. maja 2024 

    Reakcia vedúceho kanalizácií OVS na vzniknutú situáciu

Novoť - Na základe podnetov občanov na problémy súvisiace s pripojením na verejnú kanalizáciu reagoval vedúci strediska kanalizácií a ČOV Oravskej vodárenskej spoločnosti, ing. Ján Rončák. Oznam uverejňujeme v pôvodnom znení.

Dolný Kubín 17.5.2017

Vážení občania, producenti odpadových vôd,

Oravská vodárenská spoločnosť v týchto dňoch zabezpečuje fyzické napájanie nehnuteľností na verejnú kanalizáciu vybudovanú v obci Novoť v rámci projektu „Zásobovanie vodou a kanalizácia oravského regiónu, etapa II“. Podľa dohodnutých pravidiel OVS zabezpečuje odvoz a likvidáciu obsahu žúmp, ktoré doteraz jednotliví producenti využívali a to vlastnými dopravnými prostriedkami a za akciovú cenu.

V súčasnosti, najmä v súvislosti s priaznivým počasím, dochádza k neúnosnému navýšeniu požiadaviek zo strany občanov na vývoz obsahu žúmp, ktoré nie je možné v krátkom čase splniť. Celkovo ide o vývoz odpadov z 3500 žúmp. OVS môže za jeden deň spracovať len také množstvo koncentrovaných odpadov zo žúmp, ktoré nepriaznivo neovplyvní čistiaci proces na čistiarňach odpadových vôd, na ktorých sú tieto odpady likvidované. Nie je možné splniť všetky požiadavky občanov v krátkom čase. Preto OVS musí nahlásené požiadavky na odvoz a likvidáciu odpadov vykonávať podľa poradovníka.

Na základe podnetov občanov na problémy súvisiace s telefonickým spojením a následným vybavením objednávky vývozu odpadu zo žúmp, bol upresnený postup poverených zamestnancov OVS.Termín uvedený v prihláške je rozhodujúci pre určenie alternatívy spôsobu likvidácie odpadu zo žumpy. Producentom, ktorí uviedli v prihláške na napojenie na kanalizáciu termín pripojenia do 18.5.2017, alebo alternatívu 2., bude aj po tomto čase likvidovaný odpad zo žumpy za akciovú cenu. Termín realizácie pripojenia, ako aj vývozu odpadov zo žumpy, bude naďalej zohľadňovať skutočnosť uvedenú v prihláške odovzdanej zástupcom OVS, a.s. Dolný Kubín.

Nakoľko z dôvodu značného nárastu požiadaviek zo strany občanov dochádza k telefonickému spojeniu s poverenými pracovníkmi často až po opakovaných pokusoch, bolo dohodnuté, že títo pracovníci budú následne riešiť neprijaté telefonáty spätným volaním.

Za vzniknuté problémy, ktoré vznikajú pri objednávke služby sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie a zhovievavosť.

Ing. Ján Rončák
Vedúci HSKAutor : Stanislav Mikolajčík, citane 8724x
Hodnotenie :    |  Piatok, 19. maja 2017


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 468 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL