Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Utorok, 7. decembra 2021 

    Akcie v mesiaci apríl

Novoť - Svetový deň vtáctva sme si tento rok pripomenuli v prvú aprílovú nedeľu. Nasledujúce dni sme za spolupráce údržbárov začali vyrábať vtáčie búdky

Svetový deň vtáctva sme si tento rok pripomenuli v prvú aprílovú nedeľu. Nasledujúce dni sme za spolupráce údržbárov začali vyrábať vtáčie búdky. Staré už nahlodal zub času a bolo potrebné ich vymeniť za nové. Pri náteroch, ako aj montáži pred zariadením pomáhali p. Trabalík a p. Mahút. Ďakujeme im, že sa angažovali v tejto prospešnej činnosti.

V mesiaci apríl bola v priestoroch Žilinského samosprávneho kraja inštalovaná „Veľkonočná výstava klientov zariadení sociálnych služieb“. Prezentovali sa takmer všetky zariadenia. Klienti pripravili viacero druhov výrobkov, ako napr. kraslice, kurčiatka, zajace a mnohé iné. Tešíme sa, že svojimi tvorivými nápadmi prispeli k tejto tradičnej výstave.

Dňa 3. apríla 2012 ŽSK , odbor školstva a športu spolu s odborom sociálnych vecí usporiadali IV. ročník šachovej súťaže pre žiakov stredných škôl a klientov zariadení pre seniorov a domovov sociálnych služieb pod názvom: „Šachový turnaj o cenu riaditeľa ŽSK“. Cieľom súťaže bolo prelomiť generačné bariéry medzi juniormi a seniormi a poukázať na význam šachu pri rozvoji mysleniam. ZPS a DSS reprezentoval pán Alojz Švába, ktorý sa umiestnil na 5. mieste. Ďakujeme mu za vzornú reprezentáciu nášho zariadenia.

Počas pôstneho obdobia sa dňa 5. apríla 2012 v jedálni zariadenia uskutočnila modlitba „Krížovej cesty“ s klientmi. Striedavo sa ju modlili a spievali ženy aj muži. Pri jednotlivých zastaveniach sme sa všetci hlbšie zamýšľali nad utrpením a smrťou Ježiša Krista.

„Turnaj v dáme“ sa s odstupom dlhšieho časového obdobia zrealizoval dňa 11. apríla 2012. Do súťaže sa prihlásilo desať mužov. Viacerí hrávajú skôr dámu, ako šachy. Potešila nás vysoká účasť a záujem o túto hru, ktorá trvala dva dni. V silnej konkurencii na prvom mieste skončil nový klient pán Staš, ktorý všetkých veľmi prekvapil. Gratulujeme mu k tomuto víťazstvu a tešíme sa na ďalšiu súťaž v tejto disciplíne.

18. apríl 2012 patril pravidelnej mesačnej návšteve sr. Beáty s deťmi z Farského klubu Lokca. Na začiatku programu sa všetci pomodlili ruženec. Potom už nasledovali spoločenské hry pri ktorých sa veľmi pobavili. Nové skupinky detí sa informovali o živote klientov pred nástupom do zariadenia. Zaujímali ich mnohé veci, ktoré starší ľudia prežili v kruhu svojich rodín. Na záver nasledovalo občerstvenie.

„Seniori v autoškole“ to je názov divadelnej scénky, ktorú dňa 19. apríla 2012 zahrali traja klienti a jeden zamestnanec nášho zariadenia. Hlavný dej spočíval v tom, že seniori v rámci celoživotného vzdelávania sa rozhodli prihlásiť do autoškoly a urobiť si vodičský preukaz. Po veľmi zložitých teoretických a praktických skúškach sa im to nakoniec podarilo. Ďakujeme im, že po náročnej príprave predviedli pekný herecký výkon a rozveselili srdcia všetkých prítomných.

Stolnotenisový turnaj - v nedeľu, 22. apríla 2012 sme v našom zariadení zorganizovali 2. ročník Veľkonočného turnaja v stolnom tenise. Do turnaja sa tohto roku zapojili 4 zamestnanci a 13 klientov nášho zariadenia. Veľká účasť klientov svedčila o príjemnej športovej atmosfére, povzbudzovali nás svojim potleskom a motivačnými pokrikmi. Všetci účastníci turnaja boli odmenení sladkosťami a veľkým potleskom. Víťazi boli ocenení „víťaznými pohármi“ a sladkosťami. Záver turnaja sme zakončili posedením pri chutnom občerstvení. Už teraz sa tešíme na 3. ročník.


0715


0716


0717


0718


0719


0720


0721


0722


0723


0724


0725


0726


0727


0728


Autor : ZPS a DSS Novoť, citane 1534x
Hodnotenie :    |  Streda, 16. maja 2012


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 815 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL