Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Nedela, 23. juna 2024 

    Otec Karol oslávil deväťdesiatku

Novoť - Vo štvrtok 27. októbra 2011 sa vdp. Karol Lihosit dožil 90 rokov života. Poďakoval zaň sv. omšou, ktorú celebroval spišský emeritný biskup Prof. ThDr. František Tondra spolu s jubilantom, námestovským dekanom Blažejom Dibdiakom a ďalšími dvanástimi kňazmi.

Piesňou Veľký kňaz k nám dnes prichádza privítal zaplnený kostol najvzácnejšieho hosťa, otca biskupa Františka. Medzi prítomnými kňazmi boli novotský rodák a námestovský dekan Blažej Dibdiak, naši duchovní otcovia Vladimír Klein a Dušan Majerčák, bývalý novotský farár Marián Dopater, i dp. Jozef Vaľko, správca farnosti v Podbieli, kde otec Karol naposledy pôsobil.

V homílií otec biskup zdôraznil úlohu kňaza v spoločnosti i v Cirkvi, pripomenul najdôležitejšie míľniky v živote jubilanta a poďakoval mu za jeho prácu pre dobro diecézy i celej Cirkvi.

Na záver sv. omše sa jubilantovi prihovoril starosta obce František Poleta. Poďakoval mu za jeho dlhoročné pôsobenie v našej farnosti a poprial mu do ďalšieho života ešte veľa zdravia a Božieho požehnania. Zástupca starostu Jozef Kondela mu odovzdal dar obce - drevorezbu od nášho rodáka Cypriana Serdela. Obraz zobrazuje rodičov pred domom ako vyprevádzajú svojho syna na štúdia a bol zhotovený podľa fotografie rodného domu otca Karola. Mária Fafaláková odovzdala jubilantovi kyticu kvetov a duchovnú kyticu, ktorú mu venovali veriaci našej farnosti.

Po nich sa jubilantovi prihovoril dp. Jozef Vaľko, správca farnosti v Podbieli a veriaci mu venovali spomienkový dar i obľúbenú mariánsku pieseň.

Za kňazov námestovského dekanátu i za seba osobne otcovi Karolovi poďakoval Blažej Dibdiak. Vo svojom príhovore vyzdvihol predovšetkým príkladný život jubilanta, ktorý je povzbudením pre ostatných kňazov.

Posledným gratulantom bol otec biskup František, ktorý jubilanta pozdravil v mene spišského biskupa Štefana Sečku i otca Andreja, ktorí sa pre zasadanie Konferencie biskupov Slovenska nemohli na slávnosti osobne zúčastniť.

Po nich sa ujal slova sám jubilant, ktorý dojatým hlasom poďakoval najskôr otcovi biskupovi za to, že meral takú dlhú cestu z druhého konca diecézy, potom všetkým veriacim za modlitby a nakoniec dobrotivému Pánu Bohu za všetky dobrodenia.

Po záverečnom požehnaní zaznela pieseň V sedmobrežnom kruhu Ríma, ktorá symbolicky vyjadrila vernosť jubilanta Cirkvi a povolaniu kňaza v nej.
Autor : Stanislav Mikolajčík, citane 3881x
Hodnotenie :    |  Piatok, 28. oktobra 2011


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 16062 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL