Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Nedela, 19. maja 2024 

    Senzačné víťazstvo žiakov

NOVOŤ - Novotskí žiaci výborným spôsobom vstúpili do novej sezóny. Po neúspešnej uplynulej sezóne kde jedna prehra striedala druhú vypadli do II triedy. Do mužstva prišli mladí hráči, ktorí odohrali tri roky v družstvách prípravky a mladších žiakov a s nimi prišla aj nová atmosféra v tíme. Hráči svoju súdržnosť a odhodlanosť ukázali už v prvom kole keď aj napriek mimoriadne nepriaznivým podmienkam zdolali Podbieľ 4:1.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŽIACI

Zápas aký dnes odohrali naši žiaci sa len tak ľahko nevidí. Pri predzápasovej konfrontácii tréner Podbieľa zistil že polovica novotského tímu má neplatné registračné preukazy. Prečo sa niečo take mohlo stať je otázkou pre kompetentných. Pre novotský tím to však znamenalo doslova existenčné problémy. Na zápas nemohli nastúpiť bratia Michlíkovci, Mikolajčíkovci, Bartošovci, Serdel ani Sekeráš. Počas letnej prestávky odišli na hosťovanie do druholigovej Jasenice Kocúr, Jašica a Bjaloň. A tak sa súper s Podbieľa začínal tešiť na kontumačné víťazstvo. Novoťanom sa však napokon podarilo poskladať oklieštené družstvo s minimálnym dovoleným počtom hráčov 7+1.

1.kolo:
Novoť – Podbieľ 4:1 (3:1)
Zostava:
brána: Milan Brodec
Obrana: Peter Antušák, Roman Sivčák, Matúš Kyrcz
Záloha: Peter Kovalčík, Marek Kovalčík, Patrik Šimiak
Útok: Patrik Smolár
góly našich:Patrik Smolár 3, Peter Kovalčík
Domáci nastúpili s cieľom jednoduchou hrou udržať loptu čo najďalej od vlastnej brány a uhrať priateľný výsledok oproti presile súpera, ktorý navyše mohol prestriedať 5 hráčov. Od začiatku sme úspešne eliminovali útočné snahy súpera a nakopávali lopty na jediného útočníka Smolára ktorý sa pokúšal podnikať rýchle protiútoky. Početná prevaha súpera sa však prejavila a Podbieľ sa dostal do vedenia. Jediný delegovaný rozhodca pri tomto góle nezbadal že padol z trojmetrového ofsajdu. Po tomto góle sa Novoťania nevzdali a pokračovali v sympatickom prejave. Ich snaha priniesla svoj výsledok keď Smolár založil rýchlu akciu, ktorú Peter Kovalčík zakončil vyrovnávajúcim gólom. Gól našich povzbudil, naopak súper zneistel a tak sa na ihrisku odohrával vyrovnaný boj. V vzadu statočne odolávala trojčlenná obrana s gólmanom Brodecom a vpredu mútil hlavy obrancov rýchly Smolár podporovaný Kovalčíkom a Šimiakom. V polovici prvého polčasu Smolár unikol hosťujúcim obrancom a svoj nájazd zakončil gólom. Onedlho sa na ofenzívny výlet vydalo trio Smolár, Kovalčík, Šimiak a skrumáž v šestnástke využil opäť Smolár. Do druhého polčasu Podbieľ nastúpil s cieľom využiť ubúdanie síl na našej strane a zvrátiť nepriaznivý výsledok. Hostia mali pochopiteľne viac síl, ale Novoťania dokázali tento hendikep nahradiť lepšou prácou z loptou a umnou hrou. Naši už nevládali podnikať rýchle protiútoky ako v prvom polčase, dokázali však držať loptu v bezpečnej vzdialenosti od brány, prerušovať súperove útoky a podržať loptu na súperovej polovici. Hostia sa do šancí dostávali len sporadicky a keď sa do nejakej aj dostali tak všetko spoľahlivo vyriešil brankár Brodec. Novoťania niekoľko krát pohrozili zo štandardných situácii a využívali na pohrozenie aj chyby súperovej obrany, ktorá čoraz viac otvárala zadné dvierka. Jednu z takýchto chýb využil Smolár, čím zavŕšil hetrik. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie nestalo a tak sa domáci mohli tešiť z mimoriadne cenného víťazstva. Dúfajme že už v kompletnom zložení nastúpia Novoťania na pôde Bobrova, kde vzhľadom na dnešný zápas nemusia byť bez šance.


Autor : Ján Mikolajčík, citane 1712x
Hodnotenie :    |  Nedela, 15. augusta 2010


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 699 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL