Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Piatok, 24. maja 2024 

    Pripravované kultúrne podujatia

Novoť - Oznam Miestneho kultúrneho strediska - pripravované kultúrne podujatia

Filmy
11. 4. 2010 o 19.00 hod. "Milujem Ťa viac" - česká romantická komédia
16. 5. 2010 o 19.00 hod. "Prekliaty ostrov" - americký film

Koncert
2. mája 2010 (nedeľa) v Kultúrnom dome v Novoti vystúpi český spevák Jiři Zmožek. Spevák je známy niektorými nestarnúcimi hitmi "Už mi lásko není 20 let...", či ako autor známych skladieb napr. "Zvonky štestí" Spoluučinkujú Marcela Zmožková a Igor Mamojka. Predpokladané vstupné na koncert je 4 € a vstupenky budú v predaji 2 týždne pred vystúpením. Veríme, že spevák aj v našej obci osloví poslúchačov niekoľkých generácií, pretože jeho repertoár je široký.

Divadelné predstavenie
18. apríla 2010 o 16.00 hod. sa v našom Kultúrnom dome prvý krát predstaví divadelná spoločnosť VENDO (Veselé ešte naivné divadlo obce) zo Štefanova nad Oravou.
Súbor vznikol ešte v roku 1987 a počas svojho trvania uviedol 25 divadelných hier, väčšinou pod vedením p. Jozefa Pucheľa. Súbor je zaujímavý aj tým, že jeho členom je študent herectva, ktorý učinkuje aj v televíznych inscenáciach Roman Poláčik. Tento divadelný súbor pravidelne vyhráva okresné súťažne prehliadky. Poslednú hru, s ktorou sa predstavia aj v našej obci naštudovali podľa predlohy anglického autora Raya Conneyho a má názov "Lekárske tajomstvo". Táto divadelná komédia je dynamické divadlo plné anglického humoru, ktoré nás zavedie do prostredia lekárskej kliniky, kde sa tamojší lekári snažia vysporiadať s následkami svojho konania v minulosti a to použitím klamstiev, vyhovoriek a prekrúcania skutočností.

V predstavení hrajú prevažne mladí ľudia: Dušan Šoltés, Filip Bránický, Mária Kovalíková, Roman Poláčik, Mária Kordiaková, Jozef Klus, Eva Javorková, Miriama Adamcová, Martich Pucheľ, Roman Koválik, Alexander Klus, Zuzana Štiptová. Divadelné predstavenie malo veľký úspech v okrese Tvrdošín preto Vás všetkých srdečne pozývame na vystúpenie tohto tvorivého kolektívu, ktoré sa uskutoční v obci Novoť v nedeľu 18. apríla 2010 o 16.00 hod. Vstupné je 2 €.
Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na Obecnom úrade a v kancelárií Miestneho kultúrneho strediska v Novoti.

V súvislosti s ochotníckym divadlom staronový divadelný krúžok v Novoti hľadá predstaviteľov do divadelnej hry, ktorú plánujeme v blízkej dobe naštudovať. Konkrétne hľadáme dvoch mladých ľudí - chlapca a dievča, ktorí by predstavovali zaľúbenú dvojicu. Záujemci prihláste sa u p. Smolárovej - MKS Novoť.

Ďakujeme


Autor : Stanislav Mikolajčík, citane 2388x
Hodnotenie :    |  Streda, 31. marca 2010


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 198 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL