Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Pondelok, 5. juna 2023 

    Siedme miesto Mateja Patáka na ME

Grécko - Odchovanec novotského volejbalu Matej Paták má za sebou ďalšiu úspešnú sezónu. Po vlaňajšom titule majstra Slovenska kadetov v drese Žiliny a tohtoročnom majstra Českej republiky juniorov v družstve Brna si zapísal ďalší úspech - siedme miesto na Majstrovstvách Európy do 20 rokov v beach volejbale.

Odchovanec novotského volejbalu Matej Paták má za sebou ďalšiu úspešnú sezónu. Po vlaňajšom titule majstra Slovenska kadetov v drese Žiliny sa stal v tomto roku majstrom Českej republiky juniorov v družstve Brna, kde študuje. Titul získali suverénnym spôsobom, keď vo všetkých 15 zápasoch play-off nenašli premožiteľa!

Od júna sa Matej sústredil už na beach volejbal. Zúčastnil sa všetkých 5 podujatí O2 Elite Beach tour – majstrovstiev Slovenska mužov. Na štvrtom turnaji v Spišskej Novej Vsi sa dokonca spolu s Matejom Hukelom z Nitry stali víťazmi súťaže!
Vrcholom sezóny však boli majstrovstvá Európy do 20 rokov na gréckom ostrove Kos. Tam cestoval spolu s Matejom Herichom z Revúcej. Vzhľadom na to, že na SVF sa už nenašli financie na vykrytie nákladov na turnaj, museli si naši reprezentanti všetko hradiť zo sponzorských príspevkov a do Grécka cestovali ako jediní sami, bez trénera, či vedúceho!
Týždeň sa pripravovali na plážovom ihrisku pri ZŠ v Novoti. Príprava pokračovala už v samotnom dejisku ME- na ostrove Kos, aby mali dostatočný čas na adaptáciu- vysoké teploty okolo 35 stupňov, silný vietor.
Turnaja sa zúčastnilo 24 družstiev- hralo sa v šiestich skupinách po 4 dvojice. Žreb našim chlapcom nepria l- v skupine mali Nemcov ( patria k svetovej špičke), Ukrajincov (majstri sveta do 19 rokov v tomto roku) a San Maríno. S prvými dvoma súpermi odohrali vynikajúce zápasy a prehrali až v taj-brejku najtesnejšími rozdielmi 21:19 a 15:13! Až víťazstvo nad San Marinom ich posunulo do hlavnej súťaže. V prvom kole opäť nešťastne prehrali s druhou nemeckou dvojicou 2:1. V opravách však podali heroické výkony a zdolali Rakúšanov a Lotyšov. Až Bielorusi ( celkovo skončili štvrtí) zastavili slovenský tím, na ktorom sa už prejavila únava (v priebehu 5 hodín odohrali tri zápasy!).
Konečné siedme miesto je historickým úspechom slovenského mládežníckeho beach volejbalu na vrcholných podujatiach. Za dosiahnuté výsledky si chlapci zaslúžia pochvalu a uznanie, že aj napriek nepriaznivým okolnostiam sa dokázali kvalitne pripraviť na tento náročný turnaj a vzorne reprezentovať Slovensko.

Na záver patrí poďakovanie všetkým sponzorom, ktorí pomohli zabezpečiť celý pobyt mladým reprezentantom.

Výsledky našej dvojice:
SVK - NEMECKO I. – 1:2
SVK - UKRAJINA – 1:2
SVK - SAN MARINO – 2:0
SVK - NEMECKO II.- 1:2
SVK - RAKÚSKO -2:0
SVK - LOTYŠSKO – 2:1
SVK - BIELORUSKO – 0:2.

Celkové poradie:
1. Poľsko
2. Ukrajina
3. Španielsko
4. Bielorusko
.
.
7. SLOVENSKO.
Autor : Stanislav Mikolajčík, citane 2341x
Hodnotenie :    |  Nedela, 30. augusta 2009


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 1058 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL