Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Stvrtok, 23. maja 2024 

    Slovensko bez násilia páchaného na ženách

Novoť - Informácia Občianskeho združenia Women Institute Slovakia o poskytovaných službách.

Program SK09 – Domáce a rodovo podmienené násilie

,,Domov musí byť bezpečné miesto pre všetkých“

„Spoluprácou k spoločným hodnotám“

WOMEN INSTITUTE SLOVAKIA o.z.

Poskytujeme odborné sociálne, psychologické a právne poradenstvo ženám – obetiam domáceho násilia, na vysokej odbornej úrovni, bezplatne a diskrétne, dlhodobo ambulantnou formou osobne, aj telefonicky na krízovej linke. Samozrejmosťou je úplná diskrétnosť a mlčanlivosť. Našimi odbornými partnerkami v oblasti poskytovania sociálnych služieb v projekte Slovensko bez násilia páchaného na ženách sú MyMamy OZ z Prešova a Norasenteret z Kirkenes, Nórsko, aj nezisková organizácia Centrum Slniečko z Nitry, ktorá je aj našim odborným garantom. Okrem toho máme partnerov aj Prešovskú rozvojovú agentúru a obec Medzany. Projekt je financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu a doba realizácie je do 30.4.2017.

Násilie páchané na ženách je akýkoľvek prejav fyzickej alebo verbálnej sily, donucovanie alebo deprivácia ohrozujúca život zameraná na ženu a ktorá spôsobuje fyzické a psychické utrpenie, ujmu, poníženie, obmedzenie slobody a udržuje ženu v podriadenosti. V násilnom vzťahu netrpia iba ženy, ale aj deti. Nemusia byť týrané priamo násilníkom. Preberajú podvedome vzorce správania a násilie sa pre ne stáva normou na riešenie konfliktov. Dá sa hovoriť aj o takzvanom začarovanom kruhu násilia, kedy sa zo syna násilníka stáva tyran a dcéra má tendenciu stať sa obeťou.

Mnoho žien svoju situáciu chce riešiť, ale nevie ako. Rodina a ani priatelia často pomôcť nemôžu alebo nechcú. Práve kvôli takýmto prípadom vznikli organizácie poskytujúce pomoc na odbornej úrovni. Je dôležité, aby pomoc bola profesionálna a dostupná. Domáce násilie bolo v našej spoločnosti dlho tabuizované a podceňované. Po zmene systému na Slovensku vznikli organizácie zamerané na pomoc ženám obetiam domáceho násilia a  ich deťom. Medzi tieto inštitúcie patrí aj naša organizácia. Financovaní sme z projektových finančných prostriedkov + spolufinancovanie, pomáhajú nám dobrovoľníci a veľmi potrebná a užitočná je spolupráca s mestom a zamestnávateľmi, tiež s políciou a lekármi.

Naša pôsobnosť je v celom Žilinskom samosprávnom kraji, ale samozrejme kontaktovať nás môžu aj ženy z iných samosprávnych krajov, prípadne ak Vy poznáte niekoho, kto takúto pomoc a podporu potrebuje, neváhajte nás kontaktovať. Nebuďme ľahostajní k utrpeniu iných a násilie prestaňme tolerovať.

Náš kontakt : 0919 200 302
info@beznasilia.sk


Autor : Administrátor, citane 1606x
Hodnotenie :    |  Streda, 12. oktobra 2016


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 615 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL