Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Nedela, 14. jula 2024 

    Novoťská futbalová jeseň

Novoť - Skončil predĺžený polčas oravských futbalových súťaži a môžeme konštatovať, že išlo o najlepšiu jesennú časť v novodobej histórii nášho futbalu. Muži sú na výbornom 5. mieste v tabuľke, dorastenci presne v strede tabuľky na 7. mieste v I. triede a veľmi potešili žiaci ktorí v II. triede po jesení sú na prekrásnom 3. mieste.

Najväčším prekvapením sú muži, ktorí v minulej sezóne boli na „vypadnutie“ a len z technických dôvodov ostali v I. triede dospelých a v jesennej časti podávali veľmi dobré výkony na domácej pôde i na ihriskách súperov. Zo 14 zápasov vyhrali 7, spolu s Párnicou majú najviac 4 remízy a len tri zápasy prehrali čo nás radí na 2 miesto za Or. Veselé, ktoré má iba dve prehry. Z Novote odišli hosťujúci hráči, ktorí v Novoti svojimi výkonmi nepresvedčili, do kolektívu sa vrátil skúsený Štefan Florek zo Zákamenného a je jediným „legionárom“ v drese čierno-zelených. V Novoti sa v jeseni vytvoril dobrý zohratý a technický veľmi vyspelý kolektív z ktorého je postavená základná zostava a za nimi nezaostávajú ani hráči z lavičky. Kolektívu snáď je potrebné vytknúť len nedostatočnú streľbu, v počte strelených gólov /24/sme v strede tabuľky, potešením je že sme na 2 mieste v počte obdržaných gólov /15/ za Veličnou, ktorá ich „dostala“ iba 11na čom má veľkú zásluhu v jeseni výborne chytajúci brankár Bolek. O našich 24 gólov sa podelilo 8 hráčov, menej strelcov má iba Podbiel, kde v jesennej časti skórovali len dvaja hráči. Najviac „strieľajúcich“ hráčov má Veličná 14. Najlepším strelcom po prvej častí je Miroslav Hollý, ktorý rozvlnil sieť 7 krát, v celej súťaži vedie Pisarčík z Or. Veselého so 16 gólmi pred Sučákom s Veličnej ktorý skóroval 13 krát.
Od dorastencov v tejto jesennej časti sme zázraky neočakávali nakoľko najskúsenejší a najlepší z dorastu posilnili mužstvo a myslím, že vôbec nesklamali a majú veľký podiel na výbornom umiestnení mužov. Dorast má úplne vyrovnanú bilanciu 6 víťazstiev, 6 prehier a jedna remíza.
Prekvapením „polčasu“ boli žiaci, ktorí s 9 výhrami 2 remízami a 2 prehrami skončili na 3. mieste v súťaži s výborným skóre 46:11.
Je veľmi dobre že do futbalového diania v obci sa zapojili aj „prípravkari“, ktorí síce skončili na poslednom mieste, ale majú medzi sebou „osobnosť“ v postave Erika Jašicu a som presvedčený, že na jar dokážu že futbal v Novoti je na dobrej cesta a aj bude ak z prípravky vyrastú dobrí futbalisti pre žiakov zo žiakov dorastenci, ktorí posilnia mužstvo ako to bolo v poslednom období a tak je to dobre.


Autor : Štefan Kolenčík, citane 1508x
Hodnotenie :    |  Utorok, 13. novembra 2007


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 340 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL