Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Piatok, 12. jula 2024 

    Všetko čo doma máme

NOVOŤ - Pekné jesenné počasie a poklona v kostole spôsobili, že na tradičnej jesennej prehliadke záujmovej činnosti spojenej s vyhodnotením súťaže o najkrajší balkón a záhradku s výstižným názvom „Všetko čo doma máme“ sála „praskala vo švíkoch“.

Miestne kultúrne stredisko pod vedením p. Márie Smolárovej pripravilo na prvú novembrovú nedeľu tradičnú prehliadku záujmovej činnosti, ktorej súčasťou bolo vyhodnotenie súťaže o najkrajšie okno, či balkón a záhradku. Preto už pri príchode si návštevníci mohli vo vestibule KD pozrieť práce rôzneho druhu od fotografií a výšiviek až po model starého Novotského kostola a drevenice od 14-ročného Jozefa Boboňa.
Začiatok programu nemohol patriť nikomu inému, ako súboru Burizon pod taktovkou p. Kobelovej. Po nich predviedli svoje rečnícke, spevácke i tanečné umenie deti z MŠ. Ferko Brodec v doprovode otca ukázal, že dychová hudba v Novoti len tak ľahko nevymrie.
Členovia divadelného krúžku vniesli trochu humoru scénkou o lakomej gazdinej. O tom, že Brodecovci nemajú monopol na hudbu zas presviedčal Stano Serdel so svojimi dcérami, alebo sestry Dibdiakové, ktoré veľmi spoza nôt vidieť nebolo, ale ukázali, že cestu do hudobnej školy nemerajú nadarmo. Po nich sa prišli ukázať malé mažoretky a aj keď palička sem tam vypadla, bolo sa na čo pozerať.
Ak nerátame moderátorku programu p. Smolárovú, a vedúcich krúžkov, tak štvorlístok z DD bol v celom programe jediným zástupcom „dospelákov“. Mária Šusteková, Gita Zavoďanová, Václav Kasan a Bohuš Koleják obecenstvo rozosmievali veselohrou „Čo bolo, bolo“. Po nich trochu country v podaní Jakuba Serdela a javisko ovládla ľudová hudba. Dievčatá a chlapci z folklórneho súboru sa predstavili rozsiahlym pásmom spevu a tanca. A že sa treba učiť cudzie reči ukázala vedúca súboru p. Súkeníková, ktorá perfektne a s chuťou odspievala všetky goralské pesničky.
Po tomto pásme už prišlo na rad vyhodnotenie súťaže o najkrajšie okno, či balkón, a záhradku.
Tento rok komisia ocenila 10 balkónov a tri záhradky bez uvedenia poradia, majiteľky ktorých si prevzali vecné ceny od sponzora súťaže – PD Novoť.

Ocenenia získali:
Okná a balkóny:
Helena Boleková 764
Jana Jakubjaková 21
Marta Jendrašíková 425
Jana Kozaňáková 983
Oľga Mikolajčíková 1003
Helena Poletová 157
Marta Srogoňová 771
Helena Vlčáková 32
Filoména Vojtkuliaková 225
Helena Zavoďančíková 876

Záhradky:
Emília Bartošová 593
Marta Gruchalová 282
Božena Klimčíková 109

Fotografie, aj keď nie moc kvalitné si môžete pozrieť v galérií alebo kliknite TU.

Nakoniec ešte ukážka, čo o tejto akcií napísali v týždeníku ORAVA.


Naj záhradky v Novoti

Kultúra z vlastných zdrojov. Aj tak by sa dala nazvať akcia s názvom Všetko, čo doma máme, ktorá sa uskutočnila v Novoti minulú nedeľu.

Okrem vystúpení mládežníckeho speváckeho zboru, detského folklórneho súboru pri základnej škole, divadelného krúžku pri domove dôchodcov a rôznych výstaviek bolo vyhlásených desať rodinných domov s najkrajšími balkónmi a oknami, ako aj tri rodinné domy s najkrajšími a najzaujímavejšími záhradkami. Tie dlhodobo sledovala štvorčlenná komisia s príslušnou fotodokumentáciou. Nedajú sa oceniť všetky pekné domy, hlavne, keď ich v Novoti stojí do osemsto a pri každom druhom nájdete pestovanú záhradu a krásne udržiavané muškáty.

E. Juráková - Týždenník Orava
Autor : Stanislav Mikolajčík, citane 2963x
Hodnotenie :    |  Pondelok, 7. novembra 2005


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 1105 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL