Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Piatok, 12. jula 2024 

    Z druhej triedy rovno do druhej ligy?

NOVOŤ - Novotskí futbalisti budú tento rok "zimovať" na čele II. triedy. Navyše najlepší strelec družstva Miroslav Mikolajčík spolu so svojim bratom Ľubomírom boli počas tohto leta na skusoch v Trnave, ukázať sa trénerovi druholigového B družstva. „Každý nový hráč z regionálnej súťaže však musí najprv absolvovať trojmesačný individuálny tréning s trénerom, aby ho vedel zaradiť do kádra. V letnej prestávke čas na to nebol, snáď dostanú príležitosť počas zimy,“ informoval predseda futbalového oddielu TJ Družstevník Novoť Milan Hilbrycht. Pokiaľ trénera presvedčia o svojich kvalitách, mladí Novoťania by tak z druhej triedy skočili rovno do druhej ligy.

Na stránkach športového spravodajstva týždenníka Orava sa už tradične na konci jesennej časti objavili bilancie, postrehy a štatistické údaje z 2. triedy skupina A, v ktorej boj o postup bude otvorený až do posledných kôl, zo šťastných koncom pre našich futbalistov.

Titulom kráľa jesene sezóny 2005/2006 sa tentokrát môže popýšiť Novoť, ktorá sa za posledné štyri roky vždy umiestnila medzi prvou trojicou. Posledné štyri roky sú zároveň obdobím, kedy sa v Novoti po niekoľkoročnej pauze seniorský futbal opäť hrá. „S postavením v tabuľke, podobne ako s bodovým ziskom, sme veľmi spokojní. Napriek tomu, že sme ani raz neprehrali, sme odohrali viacero ťažkých zápasov, v ktorých nás súperi veľmi potrápili,“ povedal v úvode nášho rozhovoru predseda futbalového oddielu TJ Družstevník Novoť Milan Hilbrycht. Skutočne, Novoť si na rozdiel od svojich prenasledovateľov nedokázala podstatne vylepšiť skóre ani s najväčšími autsajdrami. Svedčí o tom len 19 presných zásahov, čo predstavuje priemer dva góly za zápas.

Najťažší zápas odohrala Novoť práve v poslednom kole proti druhému Zákamennému, na ktorý bolo zvedavých úctihodných 500 divákov. V susedskom derby sa hralo aj o jesenný primát, keďže v prípade rovnosti bodov by skóre hovorilo v prospech Zákamenného. Hoci Novoť mala počas celej súťaže pomerne dobre zastabilizovaný káder, v poslednom jesennom zápase sa musela zaobísť bez piatich hráčov základnej zostavy. Od 39. min navyše hrala bez vylúčeného Závoďančíka, preto remíza 1:1 bola pre domácich malým víťazstvom. Druhú remízu zaznamenali Hornooravci na pôde Hruštína v druhom kole súťaže. „Do tejto sezóny sme vstupovali s cieľom predvádzať čo najlepší futbal, keďže nás chodí povzbudzovať pomerne veľa ľudí.

Samozrejme, všetkými silami sa pobijeme o postup do 1. triedy, ktorú

Novoť ešte nikdy predtým nehrala,“ skonštatoval M. Hilbrycht. Novoť to nebude mať vôbec jednoduché, keďže všetky najťažšie zápasy v odvetnej časti odohrá na súperových trávnikoch. Ak sa jej však podarí udržať pokope káder, aký mala počas jesene, nebudú to mať ľahké ani jej súperi. „Naši hráči tvoria veľmi dobrú partiu, ktorej nechýba chuť a nadšenie. Všemožne dochádzali na zápasy aj z väčších diaľok a v nedeľu večer odcházali späť do práce. S výnimkou dvoch posledných kôl, sme v každom stretnutí mali k dispozícii minimálne deväť hráčov základnej zostavy,“ objasnil Milan Hilbrycht. Medzi najväčšie opory kádra patril Milroslav Mikolajčík, ktorý zaznamenal takmer polovicu všetkých strelených gólov Novote. S deviatimi presnými zásahmi je zároveň druhým najlepším strelcom súťaže. Ešte pred úvodným výkopom káder vhodne doplnili Marián Kríž a Peter Vaterka z Mútneho, pričom sa osvedčili aj Michal Jašica s Petrom Prokopom, ktorí k mužom prešli z dorastu. Najlepší strelec družstva Miroslav Mikolajčík spolu so svojim bratom Ľubomírom boli počas tohto leta na skusoch v Trnave, ukázať sa trénerovi druholigového B družstva. „Každý nový hráč z regionálnej súťaže však musí najprv absolvovať trojmesačný individuálny tréning s trénerom, aby ho vedel zaradiť do kádra. V letnej prestávke čas na to nebol, snáď dostanú príležitosť počas zimy,“ informoval M. Hilbrycht. Pokiaľ trénera presvedčia o svojich kvalitách, mladí Novoťania by tak z druhej triedy skočili rovno do druhej ligy.

Postup mužov do 1. triedy by bol pre funkcionárov TJ Družstevník Novoť určite veľkým zadosťučinením práce a úsilia, ktoré vkladajú do rozvoja športu v obci. Pred šiestimi rokmi, kedy sa futbal v obci prakticky nehral, prihlásili do súťaže žiakov. Momentálne sú v Novoti vyplnené všetky vekové kategórie od prípravky až po mužov. Tri roky sa darí kadetom v oblastnej volejbalovej súťaži a pinpongisti zase vlani postúpili do tretej ligy. „Takýto rozvoj športu v našej obci by nebol možný bez finančnej podpory firmy Colorspol a taktiež snahe predsedu TJ Františka Mikolajčíka,“ uzavrel Milan Hilbrycht.
Autor : Administrátor, citane 1444x
Hodnotenie :    |  Sobota, 29. oktobra 2005


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 1054 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL