Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Nedela, 23. juna 2024 

    Prvoradé bude nevypadnúť

NOVOŤ - Stolnotenisoví hráči Novote sa po víťazstve v IV. lige a postupe do tretej ligy pridajú k štvorici oravských družstiev, ktoré v nej pôsobia. Keďže Novoť hrala vyššiu súťaž naposledy pred mnohými rokmi, vysoké ambície do tretej ligy si jej hráči nedávajú. „V prvom rade sa budeme snažiť nevypadnúť hneď prvý rok,“ skonštatoval F. Mikolajčík.

Počas uplynulého víkendu sa skončili oravské stolnotenisové súťaže. O víťazovi štvrtej ligy však bolo už rozhodnuté niekoľko kôl pred jej koncom, keďže prvá Novoť zvíťazila s päťbodovým náskokom pred druhým Námestovom. Hráči Novote sa tak v tretej lige pridajú k štvorici oravských družstiev, ktoré v nej pôsobia.

Postup do tretej ligy sa začal rodiť pred piatimi rokmi, kedy sa po určitej prestávke Novoť opäť prihlásila do stolnotenisovej súťaže. Najnižšou vtedy bola piata liga. V tretej sezóne sa stali víťazmi, pričom príjemne prekvapili aj ako nováčik štvrtej ligy, keď hneď v prvej sezóne skončili na druhom mieste za Krušetnicou. Na postup si tak museli počkať ešte jeden rok.

Po jesennej časti však bolo lídrom súťaže Námestovo, na ktoré hráči Novote strácali dva body. Námestovo prehralo iba jeden zápas, no práve s Novoťou na domácich stoloch. „Zaváhali sme v Hruštíne a aj v zápase s Brezou, čo rozhodlo o našom druhom mieste po prvej časti. Rozhodujúcim faktorom však boli víťazstvá doma aj vonku nad naším najväčším konkurentom Námestovom. Napokon sa nám s päťbodovým náskokom podarilo splniť cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou a to postúpiť,“ povedal novinám Orava predseda TJ Družstevník Novoť František Mikolajčík. O tento cenný úspech sa zaslúžili: Viktor Kormaňák, Peter Farský, Ervín Dedinský, Jozef Betík, Štefan Jašica, Dávid Zboroň, V. Hilbrycht

Keďže Novoť hrala vyššiu súťaž naposledy pred mnohými rokmi, vysoké ambície do tretej ligy si jej hráči nedávajú. „V prvom rade sa budeme snažiť nevypadnúť hneď prvý rok,“ skonštatoval F. Mikolajčík. Nielen tento úspech, ale predovšetkým rastúci záujem o stolný tenis v obci, núti organizačných pracovníkov uvažovať o prihlásení ďalšieho družstva do súťaže. V Novoti sa však hrá obecná liga, v ktorej bolo v tomto roku prihlásených desať kolektívov. Pre zvýšenie atraktivity súťaže, malo každé družstvo tento rok povolené postaviť jedného registrovaného hráča. „Začínajú sa nám rysovať aj mladí hráči, ako napr. Ján Mikolajčík alebo Kasan, ktorí si zahrali v poslednom ligovom kole. Postup sme už mali istý, tak sme im dali príležitosť zahrať si. Aj keď neuhrali ani bod, svojím výkonom vôbec nesklamali, pričom to bola pre nich veľmi cenná skúsenosť,“ objasnil František Mikolajčík.

Stolnotenisti tak iba potvrdili, že v Novoti sa šport neberie na ľahkú váhu. Veď spomeňme štyri futbalové družstvá a tri volejbalové, ktoré sa pravidelne zúčastňujú svojich súťaží.

(jp) (Orava - regionálny týždenník)
Autor : Administrátor, citane 1523x
Hodnotenie :    |  Utorok, 19. aprila 2005


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 15980 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL