Linky :  | Oranet - Wifi sieť | Agropenzión | MY Oravské noviny | Orava | Oravská knižnica | Oravská galéria | Stránky hornooravských obcí
  
 Hlavna stranka | Registracia | Hladat | Galeria | Download | Neprihlaseny uzivatel  //Pondelok, 22. jula 2024 

    Staršie príspevky - Volejbal


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Ján Mikolajčík, 24.apríla 2006 - čítané 93x

Historický úspech kadetov z Novote

Revúca - Oblastné majstrovstvá kadetov vo volejbale pokračovali tretím finálovým turnajom v Revúcej. Vynikajúci výsledok dosiahli kadeti z Novote, keď zvíťazili vo dvoch zápasoch a v predstihu si vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska.
Výsledky:

Novoť - Revúca 2:0 (25:12; 25:17)
Novoť - Žilina 1:2 (25:16; 13:25; 6:15)
Novoť - Martin 2:0 (25:16; 25:23)


Do prvého zápasu s Revúcou nastúpili Novoťania maximálne koncentrovaní, pretože si dobre pamätali na dve prehry s týmto súperom zo základnej časti súťaže na ich palubovke. Aj napriek namáhavej ceste podali výborný výkon a doslova sfúkli domácich z ihriska za 30 minút. Robili minimum chýb, opierali sa o dobrý príjem podania, hru na sieti a v útoku dokázali položiť takmer každú loptu. Ťažili z presných nahrávok a rozumne striedali útoky na kolíkoch, stredom siete, spoza útočky i ulievkami. Zápas so Žilinou sa po tretí raz skončil rovnakým výsledkom 2:1 v prospech favorizovanej Žiliny. V prvom sete mladí Oravci dokonale zaskočili súpera, boli lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene ho i hladko vyhrali. V ďalších setoch sa však obraz hry úplne zmenil. Žilinčania potvrdili svoje kvality a skúsenosti z ťažkých zápasov a s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca. Výborne podávali a boli lepší v útoku. Táto prehra našťastie nezanechala žiadne stopy na psychike Novoťanov a v zápase s Martinom ukázali svoje prednosti a veľkú vôľu po víťazstve. Prvý set sa hral úplne ich réžii, dobrou hrou nútili súpera robiť chyby, čo aj následne využili. Druhý set bol vyrovnanejší, dostali v ňom príležitosť aj hráči z lavičky. Koniec setu bol dramatický, ale nakoniec sa mohli radovať z víťazstva i postupu hráči Novote.
Zostava Novote: Jozef Jašica, Jozef Smolár, Jakub Paták, Matej Paták, Marek Klimčík, Ján Furdek, Lukáš Veselovský, Jozef Hupka, Peter Somora.
Posledný turnaj sa uskutoční v Žiline. Postup na majstrovstvá Slovenska si už vybojovali celky Žiliny a Novote.

Prevzaté z týždenníka Orava.

Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Ján Mikolajčík, 18.apríla 2006 - čítané 84x

V Novoti sa opäť hral kvalitný volejbal

Novoť - Oblastné majstrovstvá kadetov vo volejbale pokračovali 9. apríla druhým finálovým turnajom. Diváci v preplnenej telocvični ZŠ v Novoti videli kvalitné a dramatické stretnutia.
Výsledky:
Novoť – Revúca 2:1 (25:11;20:25; 15:10)
Novoť – Žilina 1:2 (17:25; 33:31;9:15),
Novoť – Martin 2:0(25:19; 25:15)
Novoťania nastúpili pred domácim publikom, ktoré bolo ich siedmym hráčom, s cieľom zvíťaziť aspoň v dvoch zápasoch, čo sa im aj podarilo. To, že v týchto turnajoch je potrebné koncentrovať sa na každý set, sa plne potvrdilo. Domáci v prvom stretnutí s Revúcou jasne dominovali v prvom sete. V druhom sete však nepochopiteľne poľavili a robili veľa chýb, čo hostia náležite využili. V tajmbrejku hráči Novote spresnili hru v obrane aj v útoku a zápas doviedli do víťazného konca. Zápas so Žilinou priniesol opäť výborný volejbal s dramatickými okamihmi.
V búrlivom prostredí chlapci z Novote nezvládli prvý set a pomerne hladko prehrali. Mali neúčinné podanie, robili chyby v príjme a aj v útoku boli málo nebezpeční. Druhý set bol však úplne vyrovnaný a dramatický. Bojovalo sa o každú loptu a súperi sa striedali vo vedení. Hralo sa až do konečného stavu 33:31, keď Novoť strhla víťazstvo na svoju stranu. Tajmbrejk začali hostia vo veľkom štýle a prvú časť jasne vyhrali 8:1, najmä zásluhou účinného podania. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale na zvrat to už nestačilo. Výkon oboch družstiev ocenili nielen diváci, ale aj rozhodca, tréneri a hráči Martina a Revúcej. Posledný zápas s Martinom hrali domáci tak, aby nedali hosťom žiadnu šancu pomýšľať na úspech. Boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach a pohodlne zvíťazili. Do hry sa zapojili aj hráči z lavičky.
Zostava Novote: Jozef Jašica, Jozef Smolár, Jakub Paták, Matej Paták, Marek Klimčík, Juraj Šebo, Lukáš Veselovský, Jozef Hupka, Peter Somora. Tretí turnaj sa odohrá v Revúcej a už sa prakticky môže rozhodnúť o postupujúcich na majstrovstvá SR.

Tabuľka po 2. turnaji:
1. Žilina 6 6 0 12 12:2
2. Novoť 6 4 2 10 10:5
3. Martin 6 1 5 7 3:10
4. Revúca 6 1 5 7 3:11


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 13.apríla 2006 - čítané 153x

Novoťanky príjemne prekvapili

NOVOŤ - Regionálna volejbalová súťaž Oravy v nedávno skončenej sezóne priniesla zaujímavé súboje. V obidvoch kategóriách nakoniec zvíťazili najväčší favoriti. Oživením skupiny boli určite kadeti Novote a možno trošku viac sa očakávalo od Nižnej. Medzi ženami príjemne prekvapili Novoťanky, ktoré skončili tretie.
Regionálna volejbalová súťaž Oravy v nedávno skončenej sezóne priniesla zaujímavé súboje. V obidvoch kategóriách nakoniec zvíťazili najväčší favoriti, i keď v mužskej to nemali také jednoduché. Trstenčania o celkové prvenstvo najviac bojovali s tímom VK Orava Dolný Kubín, no nakoniec to zvládli. Oživením skupiny boli určite kadeti Novote a možno trošku viac sa očakávalo od Nižnej.

Medzi ženskými celkami na vedúcej priečke tabuľky neustále trónilo družstvo Volejbal Ženy Tvrdošín. Zaslúžene tak získalo ďalší titul Majsterky Oravy a v histórii súťaže sú jednoznačne najúspešnejším tímom. Príjemne prekvapili Novoťanky, ktoré skončili tretie, ale i Trstenčanky.


Výsledky posledných kôl a konečné tabuľky

MUŽI
Nižná – Novoť 3:1 a 2:3, Domček Dolný Kubín – Orava Dolný Kubín 1:3 a 2:3, Trstená – Námestovo 3:0 a 3:0, Nižná – Trstená 3:1 a 3:2, Námestovo – Domček Dolný Kubín 2:3 a 3:2, Orava Dolný Kubín – Novoť 3:1 a 3:1
Tabuľka
1. S-VK Trstená 20 18 2 57:14 38
2. Orava D. Kubín 20 13 7 44:34 33
3. Nižná 20 12 8 45:34 32
4. Novoť 20 12 8 41:36 32
5. Domček D. Kubín 20 3 17 27:56 23
6. Námestovo 20 2 18 16:56 22

ŽENY
Novoť – Vitanová 3:0 a 3:1, Dolný Kubín – Tvrdošín 1:3 a 0:3, Trstená – Námestovo 3:0 a 3:1, Námestovo – Novoť 3:1 a 3:1, Trstená – Dolný Kubín 2:3 a 0:3, Tvrdošín – Vitanová 3:0 a 3:0

Tabuľka
1. Tvrdošín 20 18 2 58:13 38
2. Domček D. Kubín 20 12 8 46:28 32
3. TJ Novoť 20 11 9 44:40 31
4. Trstená 20 11 9 40:37 31
5. Námestovo 20 7 13 28:46 27
6. Vitanová 20 1 19 7:59 21Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.


Horný rad zľava: Jana Jakubjaková, Marta Zavoďančíková, Monika Dopaterová, Gabriela Veselovská, Albina Veselovská, Viera Jantoláková. Dolný rad zľava: Mária Jurigová, Lucia Florková, Lucia Klimčíková, Jozefína Mikolajčíková, Martina Vlčáková, Iveta Buľáková.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 4.apríla 2006 - čítané 95x

Kadeti z Novoti idú za svojím cieľom

NOVOŤ - Oblastné majstrovstvá (kraje ZA, TN, BB) vo volejbale kadetov pokračovali po prestávke štvrťfinálovými zápasmi prvých štyroch družstiev po dlhodobej časti. Naši kadeti vstúpili do tejto časti súťaže úspešne, keď podali vo všetkých troch zápasoch výborný výkon. Viac v článku ...

Oblastné majstrovstvá (kraje ZA, TN, BB) vo volejbale kadetov pokračovali po prestávke turnajovým systémom prvých štyroch družstiev po dlhodobej časti. Prvý turnaj sa uskutočnil v Martine za účasti celkov zo Žiliny, Novoti, Martina a Revúcej. Chlapci z Novoti vstúpili do tejto časti súťaže úspešne, keď podali vo všetkých troch zápasoch výborný výkon. Priblížili sa tak k splneniu stanoveného cieľa - postupu na majstrovstvá SR, kde postupujú prvé dve družstvá po odohratí všetkých štyroch turnajov.

Výsledky:

Novoť - Revúca 2:0 (25:15; 25:20)

Novoť - Martin 2:0 (25:14; 25:23)

Novoť - Žilina 1:2 (17:25; 25:19; 13:15)

Do zápasov s Martinom a Revúcou išli Novoťania s jasným zámerom - nedať ani najmenšiu šancu súperom pomýšľať na dobrý výsledok a od začiatku jednoznačne ukázali, kto bude na ihrisku dominovať. Prevýšili súperov vo všetkých herných činnostiach. Náročný bol najmä druhý set s Martinom, ktorý si v domácom prostredí veril a chcel vyhrať.

Zápas so Žilinou, v drese ktorej hrajú 5 hráči najvyššiu juniorskú súťaž, mal vynikajúcu úroveň. Ukázal, že hráči Novoti pri maximálnej sústredenosti dokážu zahrať aj s takým súperom vyrovnaný zápas. Už atmosféra na rozcvičke pred zápasom bola elektrizujúca, čo sa prenieslo aj do zápasu. Prvý set lepšie zvládli Žilinčania, keď boli lepším družstvom. V druhom sete si Novoťania od začiatku vytvorili náskok a s prehľadom ho udržali až do konca. Podali asi svoj najlepší výkon v súťaži, keď úplne znechutili dvoch najlepších hráčov súpera, ktorých musel tréner striedať. Aj v tajbrejku stále viedli Oravci, no zaváhali v koncovke, čo ich stálo víťazstvo. Aj tréner súpera uznal, že vyhrali so šťastím, pretože už neveril vo výhru.

Zostava Novote: Jakub Paták, Jozef Smolár, Jozef Jašica, Matej Paták, Marek Klimčík, Ján Furdek, Peter Somora, Jozef Hupka.

Druhý turnaj bude v nedeľu 9. 4. 2006 v Novoti so začiatkom o 10.00 h. Pozývame všetkých priaznivcov volejbalu.

Ľuboš Paták
Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná. --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 23. marca 2006 - čítané 73x

Oravská volejbalová súťaž

NOVOŤ - V ďalšom kole Oravskej volejbalovej súťaže naši kadeti na domácej pôde porazili družstvo Domček Dolný Kubín. Rovnako sa darilo aj našim ženám, ktoré doma vyhrali nad družstvom Vitanovej.

MUŽI

Novoť - Domček D. Kubín 3:2 (22, -21, -24, 19, 8) a 3:1 (-21, 25, 19, 14)

V Novoti sa hral vyrovnaný volejbal na obidvoch stranách. Domáci hráči však lepšie zvládli dramatické koncovky, pričom v druhom zápase predčili svojho súpera aj po kondičnej stránke. Námestovo - Domček D. Kubín 2:3 (-18, -15, 18, 18, -9) a 3:2 (22, -22, 20, -21, 17) Vo vyrovnaných zápasoch doplatili hostia na úzky káder. Keďže prišli iba šiesti, nemohli striedať a tak v druhom, znovu päťsetovom zápase, nestačili kondične.

Dohrávky:

Domček - Námestovo 3:1 (23, 23, -13, 18) a 0:3 (-24, -22, -14)
Orava DK - Novoť 3:1 (-23, 20, 17, 20) a 3:1 (-23, 16, 21, 20)

Konečná tabuľka:

1. Trstená 20 18 2 57:13 38

2. Orava DK 20 13 7 44:34 33

3. Nižná 20 12 8 45:34 32

4. Novoť 20 12 8 41:39 32

5. Domček DK 20 3 17 27:56 23

6. Námestovo 20 2 18 16:56 22

ŽENY

Novoť - Vitanová 3:0 (14, 18, 14) a 3:1 (19, -15, 9, 14)

Tvrdošín - Vitanová 3:0 (13, 5, 23) a 3:0 (12, 18, 22)

Námestovo - Novoť 3:2 a 3:1

Tabuľka:

1. Tvrdošín 20 18 2 58:13 38

2. Novoť 18 10 8 40:35 30

3. D. Kubín 18 10 8 40:26 28

4. Námestovo 20 7 13 28:47 27

5. Trstená 16 10 6 33:26 26

6. Vitanová 20 1 19 7:59 21
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 8. marca 2006 - čítané 76x

Oravská volejbalová súťaž

NOVOŤ - V ďalšom kole Oravskej volejbalovej súťaže cestovali naši kadeti do Nižnej. Prvý zápas im nevyšiel, v druhom však vďaka bojovnejšiemu duchu v rozhodujúcom skrátenom sete zvíťazili 3:2.

Oravská volejbalová súťaž

MUŽI

Nižná - Novoť 3:1 (24, -23, 18, 17) a 2:3 (-17, 23, -20, 19, -14)

Volejbalisti Nižnej znovu potvrdili, že sú družstvom prvého zápasu. Zápasy s Novoťou sa veľmi podobali tým predchádzajúcim, keď prvý vyhrala Nižná, no v druhom, najmä v rozhodujúcom skrátenom sete, sa šťastie priklonilo k bojovnejšiemu družstvu z Novote.

SVK Provest Trstená - TJ Oravan Námestovo 3:0 (23, 11, 15) a 3:1 (-25, 23, 21, 24)

Zápas prvého s posledným mal jednoznačný priebeh. Favorizovaná Trstená dovolila Námestovu uhrať iba jeden set, čím si opäť upevnila postavenie na čele tabuľky.

Tabuľka:

1. Trstená 18 18 0 54:7 36

2. Orava DK 18 11 7 38:32 29

3. Nižná 18 10 8 39:31 28

4. Novoť 16 10 6 33:30 26

5. Námestovo 16 0 16 7:48 16

6. Domček DK 14 1 13 16:41 15

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 1. marca 2006 - čítané 67x

Oblastné majstrovstvá kadetov

NOVOŤ - V poslednom zápase základnej časti privítali Oravci na svojej palubovke lídra súťaže, ktorý pricestoval s úmyslom odčiniť Novoti prehru z prvého zápasu. Obidva kolektívy pripravili divákom doslova volejbalový sviatok, za čo sa hráčom odmenili výbornou kulisou.

Každý z deviatich setov mal veľmi dramatický priebeh. Vedenie sa striedalo zo strany na stranu, pričom aj päťbodový náskok väčšinou neznamenal nič. Domáci podali proti favoritovi veľmi dobrý, bojovný a obetavý výkon, hoci nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy. Počas zápasu navyše odstúpil pre žalúdočné problémy ďalší domáci hráč, no Novoťania bojovali až do posledných minút. Napriek dvom prehrám môžu byť Oravci so svojim výkonom spokojní.

Novoť - Žilina 2:3 (-20, 25, -22, 22, -9) a 1:3 (-22, 22, -19, -23)

Zostava domácich: Lukáš Veselovský, Jozef Hupka, Jozef Smolár, Marek Klimčík, Jakub Paták, Jozef Jašica, P. Somora

Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 14. februára 2006 - čítané 66x

Prekvapivá prehra kadetov

NOVOŤ - V Oravskej volejbalovej súťaži si naše ženy polepšili o jedno miesto v tabuľke, keď si s Dolným Kubínom spravodlivo podelili body. V mužskej časti mali naši kadeti prestávku, svoj zápas s Trstenou si predohrali ešte v starom roku. Nedarilo sa im však v Súťaži kadetov oblastí Trenčína, Banskej Bystrice a Žiliny , keď prekvapujúco prehrali v Revúcej.

MOK KADETI

Revúca - Novoť 3:0 (21, 14, 25) a 3:1 (-22, 23, 20, 23)

Zostava hostí: Lukáš Veselovský, Ján Furdek, Jozef Hupka, Jozef Smolár, Marek Klimčík, Jakub Paták, Jozef Jašica, Juraj Šebo

Po ťažkej ceste s až päťhodinovým meškaním podali Oravci v prvom zápase iba priemerný výkon. Aj v druhom zápase ich súper zaskočil svojou hrou, ktorá sa v porovnaní s jeseňou výrazne zlepšila. Domáci mali vynikajúci predovšetkým príjem a taktiež hru v poli. V tomto stretnutí sa výraznejšie prejavila aj absencia zraneného nahrávača Mateja Patáka. Novoťania aj napriek týmto dvom prehrám majú postup medzi finálovú štvorku istú. Ovplyvniť to nemôže ani posledný dvojzápas s vedúcou Žilinou, ktorú Oravci privítajú na domácej palubovke v nedeľu 26. februára.

Oravská volejbalová súťaž

MUŽI

V mužskej časti boli na programe dve stretnutia, keďže Trstená si svoj zápas s Novoťou predohrali ešte v starom roku. Nižná si z Dolného Kubína odniesla plný počet bodov, keď domáci nastúpili na zápas bez možnosti striedania. Takmer všetky sety sa rozhodovali až v koncovkach, v ktorých viac šťastia mali hostia z Nižnej. V druhom zápase si druhá Orava Dolný Kubín poradila s posledným Námestovom, ktoré jej však bolo hlavne v prvom zápase viac ako vyrovnaným súperom.

Výsledky 7. kola:

Domček DK - Nižná 1:3 (-19, 23, -21, -18) a 1:3 (-22, 18, -22, -22)

Orava D. Kubín - Námestovo 3:2 a 3:0

Tabuľka:

1. Trstená 14 14 0 42:5 28

2. Orava DK 16 10 5 37:26 27

3. Nižná 16 9 7 34:27 25

4. Novoť 14 9 5 29:25 23

5. Domček DK 14 1 13 16:41 15

6. Námestovo 14 0 14 6:42 14

ŽENY

V ženskej časti sa stretli samí tabuľkoví susedia, ktorí tak mohli pomiešať poradie. Posledná Vitanová v zápase proti Námestovu zaznamenala prvé dve víťazstva v tejto sezóne, pričom nestratila ani set. Napriek tomu však naďalej ostáva na poslednom mieste s dvojbodovou stratou za predposledným Námestovom. V derby o prvé miesto privítala druhá Trstená lídra z Tvrdošína. Vedúci kolektív súťaže dovolil Trstenčankám uhrať iba jeden set, vďaka čomu zvýšili svoj náskok už na štyri body. Naopak Trstená sa z druhého miesta prepadla v tabuľke až na štvrtú priečku. O jedno miesto si polepšili Dolný Kubín a Novoť, ktorí sa zo vzájomného zápasu rozišli spravodlivou deľbou bodov.

Výsledky 7. kola:

Námestovo - Vitanová 0:3 (-20, -10, -12) a 0:3 (-16, -22, -25)

Trstená - Tvrdošín 0:3 (-21, -8, -21) a 1:3 (-12, -11, 18, -22)

Dolný Kubín - Novoť 3:1 a 2:3

Tabuľka:

1. Tvrdošín 14 12 2 40:12 26

2. D. Kubín 14 8 6 33:20 22

3. Novoť 14 8 6 31:28 22

4. Trstená 14 8 6 27:25 22

5. Námestovo 14 4 10 16:34 18

6. Vitanová 14 2 12 8:36 16


Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 8. februára 2006 - čítané 84x

Odvety v Oravskej volejbalovej súťaži

NOVOŤ - Po týždňovej prestávke oravská súťaž naplno pokračovala v obidvoch skupinách. Naši kadeti zvíťazili nad Námestovom 3:1. Šlágrom kola v ženskej kategórii bol zápas vedúceho Tvrdošína s druhou Novoťou. Tvrdošín nakoniec vyhral len jeden zápas, no čelné postavenie v tabuľke si udržal. Novoť kvôli jednej prehre spadla na 4. miesto, no bodové rozdiely sú minimálne.

Po týždňovej prestávke oravská súťaž naplno pokračovala v obidvoch skupinách. V mužskej si podľa očakávania víťazne počínala vedúca Trstená, ktorá dvakrát vyhrala v Dolnom Kubíne. Úspešná bola aj Novoť, nedarilo sa Nižnej, ktorá po domácich prehrách v tabuľke klesla na 4. priečku.

MUŽI
Domček Dolný Kubín – S-VK Trstená 0:3 a 1:3
Novoť – Námestovo 3:1 (15, 19, -17, 19) a 3:1 (11, -23, 14, 14)
Nižná – Orava Dolný Kubín 2:3 (15, -21, -13, 12, -13)

Tabuľka
1. S-VK Trstená 14 14 0 42:5 28
2. Orava D. Kubín 14 9 5 31:24 23
3. Novoť 14 9 5 29:22 23
4. Nižná 14 7 7 28:25 21
5. Domček D. Kubín 12 1 11 14:35 13
6. Námestovo 12 0 12 3:36 12

ŽENY
Šláger bol na programe v ženskej kategórii. Vedúci Tvrdošín nakoniec v Novoti vyhral len jeden zápas, no čelné postavenie v tabuľke si udržal. Novoť kvôli jednej prehre spadla na 4. miesto. Predbehli ju Trstená i Dolný Kubín, no bodové rozdiely sú minimálne.
Novoť – Tvrdošín 2:3 a 3:2
Vitanová – Trstená 1:3 (-12, -20, 23, -11) a 1:3 (24, -12, -16, -13)
Námestovo – Dolný Kubín 0:3 a 1:3

Tabuľka
1. Tvrdošín 12 10 2 34:11 22
2. Trstená 12 8 4 26:18 20
3. D. Kubín 12 7 5 28:16 19
4. Novoť 12 7 5 27:23 19
5. Náímestovo 12 4 8 16:28 16
6. Vitanová 12 0 12 2:36 12


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 2. februára 2006 - čítané 113x

Novotské ženy po prvej časti na druhom mieste

NOVOŤ - Jednou dohrávkou sa uzavrela prvá časť sezóny v ženskej skupine Oravskej volejbalovej súťaže. Jednoznačne ju vyhrali Tvrdošínčanky, ktoré ostatnú sobotu suverénne dvakrát zvíťazili vo Vitanovej. Jednu výhru si pripísali aj volejbalistky Novote a v tabuľke poskočili na druhú priečku.
Výsledky
Novoť – Námestovo 2:3
(19, -25, 14, - 17, -12) a 3:1 (16, 20, -23, 27),

Vitanová – Tvrdošín 0:3 (-5, -11, -15) a 0:3 (-11, -16, -12)

Tabuľka
1. Tvrdošín 10 9 1 29:6 19
2. Novoť 10 6 4 22:18 16
3. Trstená 10 6 4 20:17 16
4. D. Kubín 10 5 5 22:15 15
5. Námestovo 10 4 6 15:22 14
6. Vitanová 10 0 10 0:30 10

Galéria k článku
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 25. januára 2006 - čítané 90x

Naši kadeti zvíťazili po dramatickom závere

NOVOŤ - V ďalšom kole Oravskej volejbalovej súťaže naši kadeti výborne zvládli prvé stretnutie s družstvom Orava Dolný Kubín (3:1). V druhom zápase im Dolnokubínčania poriadne vzdorovali, nakoniec však zvíťazili 3:2. Zápas žien sa skončil po uzávierke týždenníka Naša Orava. Ak máte informácie o výsledku, priebehu zápasu, zašlite mi ich na informacny_portal@novot.sk.

Regionálna volejbalová súťaž mala v mužskej skupine na programe už prvé súboje odvetnej časti. Vedúca Trstená privítala vlaňajšieho obhajcu z Nižnej a hlavne prvý súboj potvrdili kvality šlágra kola. V druhom už Nižná prestriedala a na rozbehnutých domácich nestačila. Trstenčania tak suverénne kraľujú súťaži, ešte ani raz neprehrali. Dramatické zápasy sa hrali aj v Novoti, kde domáci výborne zvládli prvé stretnutie, ale v druhom im Dolnokubínčania poriadne vzdorovali. Po týchto výsledkoch sa tabuľka v strednej časti poriadne vyrovnala a dá sa očakávať ešte veľmi napínavý priebeh súťaže.
Muži
S-VK Provest Trstená – TJ Nižná 3:2 (21, -21, -24, 14, 11) a 3:0 (15, 15, 11)
Novoť – Orava Dolný Kubín 3:1 (22, 15, -25, 20) a 3:2 (30, 22, -21, -22, 13)
Domček Dolný Kubín – Námestovo, odložené
Tabuľka
1. Trstená 12 12 0 36:4 24
2. Nižná 12 7 5 26:19 19
3. Orava D. Kubín 12 7 5 25:22 19
4. Novoť 12 7 5 23:20 19
5. Domček D. Kubín 10 1 9 13:29 11
6. Námestovo 10 0 10 2:30 10

Ženy
Vedúce Tvrdošínčanky v ženskej kategórii oddychovali. Dolnokubínčanky prvý zápas s Trstenou vyhrali, ale v druhom získali len jeden set. Zápasy medzi Novoťou a Námestovom sa skončili po našej uzávierke.
Dolný Kubín – S-VK Provest Trstená 3:0 a 1:3
Vitanová – Tvrdošín, odložené na 28. januára

Tabuľka
1. Tvrdošín 8 7 1 23:6 15
2. Trstená 10 6 4 20:17 16
3. D. Kubín 10 5 5 22:15 15
4. Novoť 8 5 3 17:14
5. Námestovo 8 3 5 11:17 11
6. Vitanová 8 0 8 0:24 8

Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 17. januára 2006 - čítané 115x

Naši kadeti nedovolili Hriňovej uhrať ani set

Hriňová - Novotskí kadeti vstúpili do odvetnej časti veľmi dobre. Hoci do Hriňovej cestovali iba šiesti, svojho súpera predčili po všetkých stránkach. Výborne sa im darilo podanie z výskoku, ktoré robilo domácim veľké problémy.

OMK Kadetov

Hriňová - Novoť 0:3 (-16, -17, -19) a 0:3 (-15, -12, -17)

Zostava hostí: Jakub Paták, Lukáš Veselovský, Marek Klimčík, Jozef Smolár, Jozef Jašica, Ján Furdek

Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná. --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 13. januára 2006 - čítané 152x

Taká partia športovcov už možno nikdy nebude

NOVOŤ - Svoju najlepšiu sezónu v súťaži kadetov oblastí Trenčín, Banská Bystrica, Žilina rozbehli na jeseň mladí volejbalisti Novote. Po prvej časti súťažného ročníka sú spolu s vedúcou Žilinou na čele priebežnej tabuľky a radia sa k najväčším favoritom, ktorých čakajú majstrovstvá Slovenska tejto vekovej kategórie.
Ako sa hovorí: do tretice všetko dobré, v prípade novoťských kadetov jednoznačne platí. Vo svojej premiérovej sezóny skončili v tabuľke na piatej priečke z ôsmych účastníkov. V druhom vlaňajšom ročníku boli tretím najlepším celkom a v tejto prebiehajúcej sa posúvajú na samotný vrchol.
Už pred rokom mladí Novoťania bojovali o postup na slovenský šampionát kadetov s Prievidzou. Pred týmto súťažným ročníkom si preto mohli dávať tie najvyššie ciele. „Konkrétne predsavzatia sme si nestanovili,“ upresňuje tréner Ľuboš Paták. „Nepoznali sme silu súperov, no tajne sme dúfali, že budeme bojovať o tie najvyššie priečky. Minimálne sme chceli skončiť ako pred rokom do 3. miesta.“ Už po prvej polovici základnej časti však od nich očakávajú, že postúpia na majstrovstvá SR, kam sa dostanú najlepšie dva tímy.

Úvodné súboje ešte silu kolektívu neodhalili. Novoť sa totiž trápila v tabuľke s poslednou Hriňovou. „Chlapci chytili taký trend, že sa prispôsobovali súperom a žiaľ, aj slabším. Postupne sa však rozbiehali, neustále sa zlepšovali, čo vidieť aj na výsledkoch,“ hovorí Ľuboš Paták. Už v nasledujúcich stretnutiach v Martine naznačili zlepšenie, potom Revúcu jasne „rozdrvili“ a vyvrcholením boli zápasy v Žiline, kde domácich favoritov zaskočili jedným víťazstvom. „Výsledok išiel do sveta. Žilina počas posledných troch rokoch na vlastnej palubovke neprehrala. Predviedli sme super výkon a zaslúžene vyhrali. Teší nás aj podpora našich fanúšikov, ktorí do Žiliny prišli v hojnom počte a vytvorili tam skvelú atmosféru,“ dodáva tréner mladých Novoťanov.

V tejto sezóne oblastná súťaž kadetov prvýkrát bude prebiehať novým systémom. Je rozdelená na základnú časť, v ktorej sa každý sa každým stretne dvakrát a na nadstavbovú časť. Tú rozohrajú najlepšie štyri kolektívy turnajovým spôsobom, keď každý jeden celok zorganizuje jeden turnaj. Takže všetky kolektívy odohrajú ďalších 12 zápasov. „Teraz sa vlastne hrá o nič. Je jasné, že Hriňová skončí v tabuľke posledná a body zo základnej časti sa zarátavať nebudú. Napriek tomu ku každému súboju pristupujeme maximálne zodpovedne a vždy hráme naplno,“ upresňuje tréner z Novote. I keď o postupujúcich na slovenský šampionát sa bude rozhodovať až v nadstavbovej časti, sú novoťskí kadeti pasovaní za favorita. Ako jedení porazili vedúcu Žilinu a rovnako ako tento celok aj oni majú na konte iba jednu prehru. „Máme takú ambíciu vybojovať si miestenku na majstrovstvá SR. Je to pre nás obrovská príležitosť, pretože títo chlapci už takúto šancu možno nebudú mať nikdy v živote. Nechceme však postúpiť za každú cenu. Nahnevaní žilinský tréner nám povedal, že si na republike ani „nepichneme“. Nám však nejde o to, aby sme nasilu vyhrávali. Chceme sa tam aspoň dostať, aby chlapci videli „veľký“ volejbal,“ uviedol Ľuboš Paták a ešte dodal: „Všetko je otvorené. Každé družstvo sa môže ešte posilniť. Rovnako premýšľame aj my a už dnes pracujeme na získaní dvoch posíl z Prievidze. Máme dosť úzky káder. Pre nás je to veľká príležitosť, lebo až päť našich chlapcov v tejto kategórii končí. Takáto partia športovcov v Novoti už možno nikdy nebude a som rád, že som ich mohol viesť.“

Volejbalový káder Novote:
Nahrávač – Matej Paták
Smečiari – Jakub Paták, Marek Klimčík (Zákamenné), Juraj Šebo (Nižná)
Blokári – Jozef Jašica, Jozef Smolár, Ján Furdek (Trstená), Lukáš Veselovský, Jozef Hubka (Námestovo)

Tabuľka oblastnej súťaže kadetov

1. Žilina 8 7 1 22:6 673:509 15
2. Novoť 8 7 1 22:8 715:613 15
3. Martin 8 4 4 15:14 635:667 12
4. Revúca 8 2 6 9:18 564:594 10
5. Hriňová 8 0 8 2:24 456:638 8Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná. --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Ján Mikolajčík, 8. januára 2006 - čítané 218x

Naše volejbalistky opäť víťazne

Vitanová - Oravská volejbalová súťaž žien pokračovala predohrávkou štvrtého kola, v ktorom naše dievčatá porazili domáce družstvo.
Naše volejbalistky potvrdili úlohu favorita a porazili domácu Vitanovú dvakrát hladko 3:0.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Ján Mikolajčík, 5. januára 2006 - čítané 258x

9. ročník volejbalového turnaja

Novoť - Na sklonku starého roka sa v telocvični ZŠ uskutočnil volejbalový turnaj. Prinášame tabuľku konečného poradia a fotografie z turnaja.
V piatok 30.12.2005 sa v telocvični ZŠ uskutočnil deviaty ročník volejbalového turnaja, ktorého sa tentokrát zúčastnilo 6 družstiev. Najlepšie sa darilo Kanonáde, ktorá nenašla premožiteľa.

Konečná tabuľka turnaja
U Družstvo V P
1 Kanonáda 5 0
2 Medvede 4 1
3 Matrix 3 2
4 Veselovský 2 3
5 Colorspol 1 4
6 Božkov 0 5

Komentáre:
Miki: Fotky Sobota, 14. Januára 2006 S radosťou ich tam pridám, len keď ich budem mať k dispozícií. Fero Mikolajčík mi ich už sľubil, už mi ich aj posielal, ale je v tom akýsi problém - ja som zatiaľ nič nedostal.
L a G: Fotky....... Utorok, 10. Januára 2006 Jozka, prihod tam aj fotky...... pa. --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 23. decembra 2005 - čítané 76x

Oravská volejbalová súťaž

Novoť, Trstená - V dohrávke druhého kola Oravskej volejbalovej súťaže zaznamenali naše ženy víťazstvo na domácej pôde nad Dolným Kubínom. V aktuálnom tretom kole však podľahli Trstenej. Zápas našich mužov preložili na 15. januára 2006.

Oravská volejbalová súťaž

MUŽI

Trstená - Orava D. Kubín 3:0 (23, 18, 17) a 3:0 (18, 21, 21)

Vedúca Trstená nielenže v tomto zápase opäť neokúsila trpkosť prehry, ale dokonca nestratila ani set. Hostia jej dokázali vzdorovať iba v úvodnom sete prvého zápasu. Trstená je tak zatiaľ jediným družstvom, ktoré po ôsmich kolách nestratilo ani set.

Nižná - Námestovo 3:0 (17, 27, 16) a 3:0 (12, 10, 20)

Hosťujúci hráči vďaka svojej bojovnosti odolávali skúsenému domácemu mančaftu iba v jednom sete, ktorý sa zastavil až na 29 bodoch. V ostatných setoch boli už domáci suverénnymi pánmi na ihrisku.

Domček D. Kubín - TJ Novoť - odložené na 15. 1. 2006

Tabuľka:

1. Trstená 8 8 0 24:2 16

2. Nižná 8 6 2 20:9 14

3. Orava DK 8 5 3 16:14 13

4. Novoť 6 2 4 7:12 8

5. Námest. 8 0 8 2:24 8

6. Domček 6 1 5 10:17 7

ŽENY

Dohrávka 2. kola:

Novoť - Dolný Kubín 3:2 a 3:1

Vo veľmi vyrovnanom prvom zápase sa doslova bojovalo o každú loptu. O jeho výsledku sa napokon rozhodovalo až v tajbrejku, v ktorom domáce vyťažili veľa lôpt z podania a s prehľadom ho vyhrali. V druhom zápase boli vyrovnané už iba prvé dva sety. Domáce, povzbudené víťazstvom z prvého zápasu, už potom hosťujúcim hráčkam nič nedovolili a na svoje konto si pripísali ďalšie dva body.

3. kolo:

Trstená - Novoť 3:1 (15, 22, -12, 19) a 3:1 (-15, 17, 17, 25)

Novoťanky aj v zápase tretieho kola proti jednému z najväčších favoritov potvrdili stúpajúcu tendenciu svojho výkonu. Vo vyrovnaných zápasoch dokázali zabojovať aj za nepriaznivého stavu, no napokon sa prejavila väčšia skúsenosť domácich hráčok, ktoré napokon zvíťazili v obidvoch zápasoch.

Námestovo - Tvrdošín 0:3 (-11, -23, -16) a 0:3 (-14, -18, -16)

Tvrdošínčanky si po pomerne hladkých víťazstvách udržali vedúce postavenie v tabuľke. Námestovčanky im dokázali vzdorovať iba v druhom sete prvého zápasu, no v druhom stretnutí už hosťujúce hráčky nenechali nič na náhodu.

D. Kubín - Vitanová 3:0 (15, 19, 16) a 3:0 (10, 11, 19)

Ani v tomto zápase sa nedialo žiadne prekvapenie. Domáce jednoznačne dominovali v každom sete a bez väčších problémov zvíťazili v obidvoch zápasoch, vďaka čomu v tabuľke poskočili až na druhé miesto.

Tabuľka:

1. Tvrdošín 6 5 1 17:3 11

2. D. Kubín 6 4 2 15:6 10

3. Trstená 6 4 2 12:8 10

4. Novoť 6 3 3 11:14 9

5. Námest. 6 2 4 6:12 8

6. Vitanová 6 0 6 0:18 6

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Stanislav Mikolajčík, 11. decembra 2005 - čítané 112x

Ženy tentoraz úspešnejšie ako muži

NOVOŤ - V ďalšom kole Oravskej volejbalovej súťaže podľahli muži vedúcej Trstenej dvakrát 0:3 a klesli na štvrté miesto. Omnoho lepšie sa darilo ženám, ktoré v oboch zápasoch zvíťazili a postúpili na druhú priečku.
Muži:
Novoť - Trstená 0:3 a 0:3

1. Trstená 6 6 0 18:2 12
2. Nižná 6 4 2 14:9 10
3. Orava DK 6 5 1 16:8 11
4. Novoť 6 2 4 7:12 8
5. Domček DK 6 1 5 10:17 7
6. Námestovo 6 0 6 2:18 6

Ženy:
Novoť - Dolný Kubín 3:2 a 3:1

1. Tvrdošín 4 3 1 11:3 7
2. Novoť 4 3 1 9:8 3
3. D. Kubín 4 2 2 9:6 6
4-5. Trstená 4 2 2 6:6 6
4-5. Námestovo 4 2 2 6:6 6
6. Vitanová 4 0 4 0:12 4
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 7. decembra 2005 - čítané 104x

Novoťania nedovolili Námestovčanom uhrať ani set

Námestovo - V ďalšom kole Oravskej volejbalovej súťaže zaznamenali naši kadeti v kategórii mužov plný bodový zisk. Naši kadeti ťažili predovšetkým z tvrdého podania z výskoku, ktoré domácim zväzovalo nohy V ženskej skupine zápas Novoť - D. Kubín odložili na 10. 12. 2005.

Oravská volejbalová súťaž

MUŽI

Námestovo - Novoť 0:3 a 0:3

Keďže domáci nenastúpili v plnej zostave, mladým kadetom z Novote boli iba príjemným súperom. Hostia veľa ťažili predovšetkým z tvrdého podania z výskoku, ktoré domácim zväzovalo nohy. V druhom zápase sa hra o niečo vyrovnala, no hostí to iba „vyprovokovalo“ podávať ešte lepšiu hru, vďaka ktorej si pripísali prvé dve víťazstvá.

Trstená - Domček D. Kubín 3:1 (12, 17, -25, 13) a 3:1 (17, -24, 13, 14)

Dolnokubínčanom robili naj­väčšie problémy dvaja šikovní hráči Trstenej, ktorí na sieti podali veľmi dobrý výkon. Po ich prestriedaní hostia dokázali uhrať nejaký ten set, no na víťazstvo to nestačilo. Domáci tak opäť dokázali, že pokiaľ hrajú v plnej sile, patria k najhorúcejším kandidátom na celkového víťaza.

VK Orava D. Kubín - Nižná 3:0 (19, 20, 18) a 1:3 (-20, 14, -16, -21)

Prvý zápas mal zo strany domácich jednoznačný priebeh. Preto v druhom zápase prestriedali, čo sa im napokon vypomstilo. Aj keď sa vrátili do pôvodnej zostavy, ich súper už bol na koni.

Tabuľka:

1. Trstená 4 4 0 12:2 8

2. Nižná 4 3 1 9:4 7

3. Orava DK 4 3 1 10:6 7

4. Novoť 4 2 2 7:6 6

5. Domček DK 4 0 4 5:12 4

6. Námestovo 4 0 4 0:12 4


ŽENY

Tvrdošín - Trstená 3:0 (23, 25, 21) a 3:0 (14, 13, 12)

Prvý zápas mal veľmi vyrovnaný priebeh, no v druhom skúsené Tvrdošínčanky nenechali nič na náhodu a svoje súperky hladko zdolali.

Dolný Kubín - Námestovo

3:0 a 3:0

Námestovčanky pricestovali do Dolného Kubína iba s tromi skúsenými hráčkami. Hoci mladé volejbalistky svojím výkonom nesklamali, na skúsené Dolnokubínčanky to nestačilo.

Novoť - D. Kubín - odložené na 10. 12. 2005

Vitanová - Námestovo - odložené na 6. 12. 2005

Tabuľka:

1. Tvrdošín 4 3 1 11:3 7

2. Trstená 4 2 2 6:6 6

3. D. Kubín 2 2 0 6:0 4

4. Novoť 2 1 1 3:5 3

5.-6. Vitanová 2 0 2 0:6 2

5.-6. Námestovo 2 0 2 0:6 2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 1. decembra 2005 - čítané 70x

Do tretice všetko dobré?

NOVOŤ - Kadeti z Novote účinkujú v oblastnej súťaži krajov Žiliny, Banskej Bystrice a Trenčína už tretiu sezónu. Momentálne sú spomedzi piatich kolektívov na prvom mieste, no ich najväčšiemu prenasledovateľovi zo Žiliny ostáva odohrať ešte dve stretnutia. Z ôsmich zápasov prehrali mladí Oravci iba jeden, takže v najhoršom prípade budú po prvej polovici základnej časti zaostávať za Žilinou iba o skóre.

Tretia sezóna je pre Novoťanov zatiaľ rozbehnutá najlepšie. „Do novej sezóny sme vstupovali s cieľom obhájiť vlaňajšie tretie miesto. Priebeh súťaže ukazuje, že ten cieľ je splniteľný, ba aj prekonateľný,“ povedal novinám Orava tréner Ľuboš Paták. Súťaž je však ešte otvorená, keďže ešte nie je ani v polovici. Po odohraní základnej časti postúpia prví štyria do záverečného turnaja o celkového víťaza. Prví dvaja napokon postúpia do celoslovenského finále kadetov.

Volejbalisti Novote prechádzali súťažou ako horúci nôž maslom. V prvom kole si hladko poradili so suverénne najslabšou Hriňovou. Pomerne hladko si poradili aj s Martinom, podobne ako doma s Revúcou. Aj keď Oravci stratili nejaký ten set, bolo to viacmenej chvíľkovou nepozornosťou. Ich kvality však naplno preverila Žilina, ktorá patrí medzi najväčších ašpirantov v boji o titul majstra Slovenska. Novoťania opäť potvrdili, že so silou súpera rastie aj ich výkon. Silného súpera sa nezľakli a dokázali sa vybičovať k výbornému výkonu, vďaka ktorému si zo Žiliny doniesli jedno víťazstvo. Žilina tak prehrala doma prvýkrát za posledné tri roky. „Hoci sa teraz prakticky o nič nehrá, do každého zápasu išli naplno s cieľom zvíťaziť. Chlapcov preto treba pochváliť za ich zodpovedný a kolektívny prístup,“ skonštatoval Ľuboš Paták. Najväčšou výhodou oravského kolektívu je ich súdržnosť. Hráči hrajú spolu prakticky už tretí rok, pričom v ostatných kluboch dochádza každý rok k viacerým zmenám.

Hoci do začiatku odviet ostáva viac ako poldruha mesiaca, volejbalisti Novote zaháľať nebudú. Prihlásili sa do Oravskej volejbalovej súťaže, kde si budú môcť otestovať svoje schopnosti proti skúseným mužom. „Tréning cez týždeň prakticky nemá žiadny zmysel, keďže naši chlapci sú preč na školách. Preto sme túto možnosť veľmi radi uvítali, keďže sa môžme omnoho lepšie pripraviť na odvetné zápasy,“ informoval Ľ. Paták.

V prvej sezóne skončila Novoť na piatom mieste a o rok neskôr obsadila tretiu priečku, pričom nechýbalo veľa, aby sa dostala do republikovej súťaže. „Postup do celoslovenského finále je naším tajným snom, no momentálne je zbytočné nad tým sa vôbec zamýšľať. Máme úzky káder, takže stačí, keď nedajbože jeden vypadne a všetko môže byť zrazu inakšie,“ objasnil tréner Ľuboš Paták.

Mladí Novoťania by si účasť vo finále zaslúžili všetkými desiatimi. Donedávna ich súperi museli prstom na mape hľadať, kde Novoť vlastne je, no teraz k nej všetci pristupujú s maximálnym rešpektom. Dúfajme, že sa aj v tomto prípade potvrdí známe pravidlo „do tretice všetko dobré“ a chlapci z Oravy zažijú na vlastnej koži atmosféru majstrovstiev Slovenska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 1. decembra 2005 - čítané 75x

Začala sa Oravská volejbalová súťaž

Trstená/Tvrdošín - Prvými zápasmi sa uplynulý víkend rozbehla Oravská volejbalová súťaž. V obidvoch kategóriách štartuje po šesť kolektívov, pretože medzi mužmi sa na poslednú chvíľu neprihlásilo družstvo Hlavatík Dolný Kubín.


V mužskej kategórii suverénne začala Nižná. Len jeden set s Novoťou stratili aj obhajcovia titulu z Trstenej. Veľkú drámu priniesli dolnokubínske súboje, v ktorých sa z dvoch víťazstiev radoval VK Orava Dolný Kubín.

Medzi ženami sa vo veľmi dobrom svetle predstavil nováčik z Trstenej, ktorý Vitanovej nedal žiadnu šancu na úspech. Oslabené Tvrdošínčanky nestačili v druhom zápase na Novoť a zdá sa, že tento kolektív bude patriť tiež k favoritom.

MUŽI
Námestovo – Nižná 0:3 (-20, -21, -21) a 0:3 (-13, -21, -21)
Trstená – Novoť 3:0 (17, 21, 19) a 3:1 (-23, 22, 14, 16)
Domček Dolný Kubín – VK Orava Dolný Kubín 1:3 (-22, 23, -21, -21) a 2:3 (-16, 25, -15, 22, -7)
Tabuľka
1. Nižná 2 2 0 0 6:0 4
2. Trstená 2 2 0 0 6:1 4
3. VK Orava 2 2 0 0 6:3 4
4. Domček 2 0 0 2 3:6 2
5. Novoť 2 0 0 2 1:6 2
6. Námestovo 2 0 0 2 0:6 2

ŽENY
Tvrdošín – Novoť 3:0 (20, 18, 19) a 2:3 (-20, 19, -17, 22, -13)
Trstená – Vitanová 3:0 (20, 11, 19) a 3:0 (7, 25, 20)
Dolný Kubín – Námestovo, odložené na stredu 30. novembra
Tabuľka:
1. Trstená 2 2 0 0 6:0 4
2. Tvrdošín 2 1 0 1 5:3 3
3. Novoť 2 1 0 1 3:5 3
4. Vitanová 2 0 0 2 0:6 2
5. D. Kubín 0 0 0 0 0:0 0
6. Námestovo 0 0 0 0 0:0 0

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 21. novembra 2005 - čítané 101x

Novoťania zdolali favorizovanú Žilinu

Žilina - V Žiline sa stretli zatiaľ neporazené kolektívy. Našim robil najväčšie ťažkosti príjem zo silného podania, ktorý si v priestoroch malej domácej telocvične prakticky ani nemôžu nacvičiť. Kvôli tomu sa im ťažko zakladal postupný útok. V závere však naši kadeti predvádzali v Žiline doslova exhibíciu, ktorou súpera nútili robiť chyby a zápas napokon vyhrali. Žilina tak prehrala doma prvý zápas za posledné tri roky.

OMK kadeti

Žilina - Novoť 3:1 (-22, 20, 19, 17) a 1:3 (20, -21, -17, -20)

Zostava hostí: Matej Paták, Jakub Paták, Jozef Smolár, Jozef Jašica, Marek Klimčík, Juraj Šebo

Striedali: Jozef Hupka, Ján Furdek

V Žiline sa stretli zatiaľ neporazené kolektívy. Úvodný set hostia na prekvapenie vyhrali, no potom sa už naplno prejavila kvalita silného súpera. Hosťom robil najväčšie ťažkosti príjem zo silného podania, ktorý si v priestoroch malej domácej telocvične prakticky ani nemôžu nacvičiť. Kvôli tomu sa im ťažko zakladal postupný útok.

Aj druhý zápas začali hostia s tými istými chybami. V druhom sete za stavu 14:11 pre domácich si Novoťania vypýtali oddychový čas, po ktorom akoby nastal zlom. Chlapci z Oravy zlepšili príjem a set otočili vo svoj prospech. Podobne to bolo aj v treťom sete, ktorý si bez väčších problémov pripísali na svoje konto. Aj v poslednom sete prehrávali 6:1, no opäť po oddychovom čase vyšlo na ihrisko akoby vymenené družstvo. Mladí Novoťania predvádzali doslova exhibíciu, ktorou súpera nútili robiť chyby a zápas napokon vyhrali. Žilina tak prehrala doma prvý zápas za posledné tri roky. Hráči Novote sú tak po štyroch kolách na čele tabuľky, keď z ôsmich zápasov prehrali iba jeden.
Novoť vedie tabuľku súťaže

Na najťažšie súboje nastúpili uplynulú sobotu volejbalisti Novote. Predstavili sa na palubovke najväčšieho favorita kadetskej súťaže, keď Žilinčania rovnako ako Novoť boli bez prehry.
Žilina – Novoť 3:1 (-22, 20, 19, 17) a 1:3 (24, -21, -17, -20)
Zostava: M. Paták, J. Paták, M. Klimčík, J. Hubka, J. Smolár, J. Jašica, J. Furdek, J. Šebo
Na prekvapenie začala Novoť prvý súboj výborne. Na hráčoch žiadnu únavu z náročnej cesty nebolo vidieť. V ďalších fázach hry sa však Žilinčania rozohrali a hlavne tvrdým podaním robili hosťom problémy. Kadetom Novote sa nedaril príjem, z čoho následne trpel útok. V druhom stretnutí sa už ale hostia rozohrali k vynikajúcemu výkonu. Zlom nastal v druhom sete. Domáci stále tesne viedli, no za stavu 14:11 už prevzali taktovku hry Novoťania. Spresnili príjem a dominovali aj na sieti. Tretí set bol v ich jasnej réžii. V štvrtom na začiatku viedla Žilina 6:1, potom hostia však stav otočili a zápas dotiahli do víťazného konca. I keď Novoť utrpela prvú prehru v sezóne, zostáva na čele tabuľky. Žilinčania majú ale ešte k dobru dve stretnutia a pravdepodobne prvú polovicu súťažného ročníka o skóre vyhrajú.

Galéria k článku

Hore zľava: tréner Ľ. Paták, Jakub Paták, Marek Klimčík – Zákamenné, Ján Furdek – Trstená, Jozef Smolár, dolu zľava: Jozef Jašica, Matej Paták, Lukáš Veselovský, Martin Durčák (už nehrajúci). Na fotografií chýbajú: Jozef Hupka – Námestovo a Juraj Šebo – Nižná.

Komentáre:
majooooo: volejbal Utorok, 22. Novembra 2005 mali by sme si uvedomiť čo doma mame!a teraz si to uvedomi aj žilina myslim že bude mať aj určitý rešpekt!!!!!!!!! --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 8. novembra 2005 - čítané 79x

Kadeti z Novote si udržali neporaziteľnosť

NOVOŤ - Chlapci pred domácim publikom potvrdili, že víťazstvo z predošlého kola proti Martinu nebolo náhodou a po šiestich zápasoch majú plný počet bodov. V najbližšom kole sa stretnú s favoritom súťaže Žilinou, ktorá doteraz taktiež neprehrala.

Novoť - Revúca 3:1 (20, 24, -16, 18) a 3:1 (-24, 18, 20, 23)

Zostava domácich: Jakub Paták, Jozef Smolár, Jozef Jašica, Marek Klimčík, Ján Furdek, Matej Paták

Striedal: Lukáš Veselovský

Po úvodných víťazných dvoch setoch domáci nepochopiteľne poľavili. V poslednom sete však už opäť dominovali vo všetkých herných činnostiach, vďaka čomu s prehľadom vyhrali celý zápas. Druhé stretnutie začali zle. Celý prvý set museli doťahovať a nakoniec ho prehrali. Veľké problémy im robil príjem, z čoho plynuli problémy pri zakladaní útoku. Potom sa však prejavila ich väčšia vôľa po víťazstve a aj druhý zápas dotiahli do víťazného konca. Novoťania tak potvrdili víťazstvo z predošlého kola proti Martinu, takže po šiestich zápasoch majú plný počet bodov. V najbližšom kole sa stretnú s favoritom súťaže Žilinou, ktorá doteraz taktiež neprehrala.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 29. októbra 2005 - čítané 64x

Jasné výhry Novote na úvod

NOVOŤ - Ďalšiu volejbalovú sezónu Majstrovstiev kadetov oblasti Banská Bystrica, Trenčín Žilina odštartovali v nedeľu 9. októbra kadeti Novote. Na domácej palubovke privítali vlani v tabuľke poslednú Hriňovú.
Majstrovstvá kadetov oblasti Banská Bystrica, Trenčín Žilina
Novoť – Hriňová 3:0 (17, 14, 15) a 3:0 (10, 21, 16)
Zostava: M. Paták, J. Paták, J. Furdek, J. Jašica, L. Veselovský, J. Smolár, striedali: M. Klimčík, J. Hupka.
Už v prvom zápase bolo poznať, že sa hrá úvodný duel sezóny. Družstvo Hriňovej hrou veľmi neprekvapilo a domáci sa im trochu prispôsobili. Postupne sa však dostávali do hernej pohody a jednoznačne súpera dvakrát porazili.

Článok je prevzatý z regionálneho týždenníka Naša Orava --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 29. októbra 2005 - čítané 56x

Novoť - oravská volejbalová bašta

TJ Družstevník Novoť

Dolný Kubín - Počas uplynulého víkendu sa rozbehli ligové volejbalové súťaže, v ktorých máme z nášho regiónu hneď niekoľko zástupcov. Tvrdošínčanky začali už svoju tretiu sezónu v 1. lige, pričom tento rok k nim pribudli aj Dolnokubínčanky, po víťazstve v 2. lige. Tvrdošínski muži si zase v 2. lige vybudovali za posledné roky silnú pozíciu. Treťou obcou, ktorú by sme mohli označiť za oravskú volejbalovú baštu, je Novoť, kde sa tunajší mladí hráči pripravujú už na tretiu sezónu v oblastnej súťaži kadetov - stred. K trojici tradičných volejbalových obcí v tomto roku pribudlo aj Námestovo, kde počas minulej soboty začali súťažne hrávať kadetky.

Novotskí kadeti sa zlepšujú z roka na rok. V prvej sezóne skončili piaty a hoci do ďalšej nastúpili s cieľom obhájiť toto miesto, napokon obsadili výbornú tretiu priečku. Navyše postup do celoslovenského finále im ušiel iba o vlások. Výbornú formu potvrdili aj na nedávnom mužskom turnaji v poľskom Radechove, kde sa okrem dvoch domácich kolektívov stretli aj s družstvom z Rakúska. Keďže sa Poliaci pustili do rekonštrukcie telocvične, na tréningy budú dochádzať do 30 km vzdialenej Novote. Pre oravských hráčov to bude určite veľkým prínosom.

Prvé kolo súťaže odohrajú v nedeľu 9. októbra doma proti Hriňovej. „Našou veľkou výhodou je, že keď sme s touto súťažou začínali, naši hráči boli pomerne mladí. Väčšina tak môže hrať pokope až tri roky, pričom práve teraz je ten tretí rok. V ostatných kluboch sa kádre kadetov značne obmieňajú. Dokonca Prievidza, ktorá vlani postúpila do finálového turnaja, sa v tomto roku do súťaže ani neprihásila,“ povedal tréner Ľuboš Paták. Novoťania tak budú mať o jedného favorita menej, pričom tentokrát sa budú pasovať s iba štyrmi súpermi. Prví štyria v skupine odohrajú turnaj, z ktorého dvaja najlepší postúpia na majstrovstvá Slovenska. „Naším cieľom v tohtoročnej sezóne bude aspoň obhájiť minuloročné tretie miesto. Prípadný postup do finále by bol už niečím navyše. Určite by bolo zaujímavé, keby vo finálovom turnaji medzi najväčšími slovenskými mestami figuroval aj TJ Družstevník Novoť,“ skonštatoval s úsmevom Ľ. Paták, ktorého káder posilnili Ján Furdek z Trstenej a Jozef Hupka z Námestova.

Novoťania budú hrať domáce zápasy vždy v nedeľu od 10.00 h.

VK Tvrdošín

Volejbal v tomto meste má bohatú tradíciu. V posledných rokoch však trápi káder žien jeho stabilita. Väčšina hráčok buď študuje alebo pracuje mimo Tvrdošína. Navyše kapitánka a jediná nahrávačka Linda Pastýrová začala študovať v Brne medicínu, takže zrejme veľa ligových zápasov neodohrá. „Do kádra nám pribudla Ľudmila Sochuliaková z Námestova, ktorá pred tým hrávala Oravskú volejbalovú súťaž. Naďalej sa však budeme trápiť s absenciou hráčok počas ligových zápasov. Naším cieľom pre túto sezónu preto nemôže byť nič iné ako záchrana v súťaži,“ dozvedeli sme sa od trénera Mariána Miku, aj vďaka ktorému sa v Námestove podarilo vytvoriť kategóriu kadetiek, ktoré v tomto roku budú súťažiť v 2. triede skupiny sever. Svoje sily si zmerajú s Čadcou, Žilinou a Martinom.

Omnoho vyššie ambície však majú tvrdošínski muži v 2. lige. „Opäť sa chceme popasovať o tretie miesto, ktoré sme dosiahli naposledy,“ skonštatoval M. Mika, ktorý je zároveň hrajúcim trénerom mužov. Tvrdošínčanom v ceste tentokrát nebudú stáť družstvá Zvolena a Banskej Bystrice, ktoré sa do súťaže neprihlásili. Kvôli nelichotivej finančnej situácii dokonca každé mužstvo odmietlo hrať baráž o prvú ligu. Ambíciou druholigových kolektívov tak nie je postup, ale boj o najvyššie priečky.

VK ORAVA D. Kubín

Pre mladé Dolnokubínčanky bude prvá ženská volejbalová liga veľkou previerkou. Ešte pred začiatkom sezóny mladý káder doplnili dve skúsené hráčky. Z extraligového Pezinka sa po troch rokoch do Dolného Kubína vrátila Mariana Ferancová a veľkým prínosom by mala byť aj Lenka Kováčiková z Matina, ktorú si priaznivci volejbalu pamätajú skôr pod menom Juříčková. Tak sa totiž volala za slobodna, kedy ešte Dolnokubínčanky pôsobili v extralige. „Prvoligové družstvá vôbec nepoznám a taktiež toho veľa neviem o hernej úrovni súťaže. Určite však bude kvalitnejšia ako druhá liga. Pre naše mladé hráčky to bude veľká škola a na vlastnej koži budú môcť pocítiť, o čom ten lepší volejbal je. Preto ťažko hovoriť o nejakých ambíciách. Ako nováčik sa budeme snažiť zahrať čo najlepšie a nespraviť si hanbu hneď v prvej sezóne,“ uviedla hrajúca trénerka Soňa Sakálošová.

Ako nám trénerka dolnokubínskych volejbalistiek ďalej prezradila, do oravského derby proti Tvrdošínu pôjdu s jasným úmyslom zvíťaziť. V ich prvom vzájomnom zápase budú mať výhodu domáceho prostredia, pričom sa odohrá v poslednú októbrovú sobotu, kedy je na programe piate kolo. „Na ten zápas sa veľmi tešíme, určite aj Tvrdošínčanky. Do každého stretnutia však pôjdeme s úmyslom čo najviac zabodovať. Nebude to závisieť iba od nás, ale aj od kvality súperov. Podľa mňa, veľa prvoligových družstiev sa potýka s problémami okolo stability kádra. Dôkazom toho bol aj turnaj v Spišskej Novej Vsi počas 24. septembra, ktorý bol našou poslednou previerkou pred začiatkom sezóny. Na jeden zápas im prišla taká nahrávačka, na iný zas druhá,“ informovala S. Sakálošová. Hoci Oravčanky východniarkam podľahli pomerom 2:1, trénerka bola s ich výkonom spokojná. „Takýchto turnajov je počas prestávky medzi sezónami veľmi málo. Chceli sme ísť ešte do Hnúšte, no kvôli oneskorenému potvrdeniu našej účasti nás napokon nezobrali,“ skonštatovala Soňa Sakálošová, ktorá bude mať k dispozícii celkom 14 hráčok. Keďže na zápas ich môže nastúpiť iba 12, už len v samotnom družstve vzniká konkurencia. „Minulý rok som musela postaviť všetky dievčatá, či chodili na tréningy alebo nie. Tak to potom aj vyzeralo. Teraz však budú hrať iba tie, ktoré sa budú naozaj snažiť,“ uzavrela trénerka.

Na rozdiel od predošlej sezóny budú Dolnokubínčanky hrať domáce zápasy v telocvični ZŠ A. Radlinského, vždy v sobotu so začiatkom o 14.00 h. Stretnutia starších žiačok sa budú začínať o 10.00 h.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor : Administrátor, 13. júla 2005 - čítané 103x

Naši mladí kadeti vo finále

Dolný Kubín - Volejbalový klub Hlavatík Dolný Kubín usporiadal počas uplynulej soboty už 5. ročník volejbalového turnaja Memoriálu Ing. Petra Hlavatíka, ktorý bol zároveň 6. ročníkom Memoriálu Libora Buriana a MUDr. Petra Rajniaka. Pre nepriaznivé počasie sa turnaj neodohral na antukových dvorcoch, ale v telocvični ZŠ A. Radlinského. Turnaja sa zúčastnilo päť kolektívov z Dolného Kubína, Novote, Popradu a Poľska.
Víťazstvo si napokon vybojovalo jediné poľské družstvo a to Ujsojly. Na druhom mieste skončili mladí kadeti z Novote pred obidvomi družstvami VK Hlavatík. Posledná piata priečka patrila v


Autor : Administrátor, citane 4880x
Hodnotenie :    |  Stvrtok, 14. aprila 2005


Vase hodnotenie :   horsie  lepsie
Prihlasenie
Login:
Heslo:

Hladat
 
v clankoch
v novinkach
v hlavnom menu

Najcitanejsie
Fašiangy aj v materskej škole

Nebezpečenstvo pri zbere húb

Novotská hrudka - výsledky, foto i odborný komentár

Vzácni hostia na Novotských furmanských dňoch

III. ročník Novotských furmanských dní

Info
Nase stranky si prave cita 482 citatelov, z toho je 0 zaregistrovanych

Sponzoring
Domenu www.novot.sk sponzoruje:

Copyright © 2005-2021 Ing. Rastislav Kovalčík. Technická podpora : www.oranet.sk
Powered by DEV web management system      
DWMS13ACL